№255 від 31.08.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Кидаємо пити!
У Рівному незабаром з’явиться товариство анонімних алкоголіків, рух якого поширений у всьому світі. У нього дуже цікавий статут і люди, які входять до цього товариства, теж цікаві та неординарні. Отже, хто ж вони такі - анонімні алкоголіки?
Алкоголізм - хвороба духовна
За словами рівненського психолога Геннадія КРАХМАЛЮКА, який є ініціатором створення на Рівненщині товариства анонімних алкоголіків, перше таке товариство у нашій країні з’явилося в Луцьку сімнадцять років тому. Сьогодні воно налічує більше п’ятдесяти людей. Серед них - творчі особистості, вчителі, спортсмени, лікарі, робітники, ремісники. Ці люди визнали, що вони є хворими на алкоголізм і, підтримуючи один одного, намагаються не те що пива не пити, але й цукерок проспиртованих не їсти. Особливо цікавими є зустрічі анонімних алкоголіків (вони бувають відкритими і закритими), які нагадують зібрання членів таємного ордену.
Таємні зустрічі алкоголіків
Кожна зустріч алкоголіків проходить у таємному режимі. Тобто, те, що обговорюється на зібранні, не виноситься на загал, адже люди діляться найсокровеннішим. Зустрічаються анонімні алкоголіки приблизно раз на тиждень. Кожне зібрання зазвичай починається словами: “Я, алкоголік такий-то (ім’я та прізвище) вітаю всіх присутніх...”
Після вступної бесіди ведучий запалює свічку. Присутні піднімаються з крісел і хвилиною мовчання вшановують пам’ять померлих від алкоголізму. Потім читають “свою” молитву: “Боже, дай мені розум та душевний спокій. Прийми те, що я в силах, і що не в силах змінити. Дай мудрість відрізнити одне від другого”.
Далі йде основна частина зустрічі, яка не може бути винесена на загал (люди діляться між собою потаємним). Що цікаво, у товаристві анонімних алкоголіків є своя “священна” книга (вона ще називається “Синя книга”), в якій визначені принципи тверезого життя. Найголовніші - це визнання хвороби, ведення здорового способу життя і допомога іншим алкоголікам.
Вільні й щасливі
Організація ця є вільною. До речі, тут, як і на протестантських зібраннях, здають щотижня пожертви на товариство. На спільні гроші видають просвітницькі брошурки, платять за оренду приміщення та п’ють чай із печивом.
У тверезих алкоголіків вирує своє життя - можливо, багатьом незрозуміле, але тверезе. Його потребують сотні мешканців нашої області, які поки що страждають на аногнозію (це невизнання хвороби, в даному випадку - алкоголізму). І ще. Зі створенням товариства анонімних алкоголіків, цілком можливо, що з’являться в обласному центрі анонімні товариства жінок-алкоголіків та дітей-алкоголіків. Такі вже є в Луцьку, і вони теж потрібні суспільству.
Якщо ви вирішили стати на стежину тверезого життя і поповнити ряди товариства анонімних алкоголіків на Рівненщині, без вагань телефонуйте за номером: 8-050-43-509-55 - і ваше існування, можливо, стане змістовнішим.
31.08.2006 | Ольга ДОЛЯ |
Рівне-Ракурс №10 від 31.08.2006p. На головну сторінку |