Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №696 від 02.03.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Реалії сьогодення

Україні потрібно більше виробляти – впевнений Мар’ян Года

Україні потрібно більше виробляти – впевнений Мар’ян Года

Сьогодні, коли важко всім, а для нашого реального сектору економіки взагалі наступили скрутні часи, особливо цікаво подивитися на те, чім живуть ті підприємства, які попри усі негаразди продовжують стабільно працювати, наповнюючи бюджет та забезпечуючи роботою і стабільною зарплатнею рівнян. Одним з них є Рівненський пивзавод “Рівень”, що випускає широку палітру продукції. Автор пам’ятає ті часи, коли це підприємство знаходилося в скрутному становищі, і ніхто в місті не вірив, що місцевий пивзавод витримає конкуренцію із велетнями ринку. Однак прийшов Мар’ян Года, і підприємство почало відвойовувати позиції на ринку, розширятися, збільшувати асортимент продукції. Про те як почуває себе сьогодні торгівельна марка “Рівень” автор і запитав Мар’яна Адамовича.

- Криза вдарила по всіх – це факт. Через девальвацію гривні – усі ми стали біднішими. Зрозуміло одним трохи важче, іншим легше. Вважаю, що наше підприємство відноситься до другої категорії. Що потрібно робити в такій ситуації? Працювати і шукати можливості економити. Наведу простий приклад. До кризи ми не дуже вивчали наших постачальників. Сьогодні ж прискіпливо обираємо тих, хто з них готовий постачати свою продукцію за найсприятливішими цінами. Потрібно постійно дбати про оновлення асортименту продукції, його якість, вивчати попит. Все це вимагає досвіду. Я займаюся пивоварінням 35 років і розумію всю складність процесу. Вважаю – справою потрібні займатися фахівці. Не буває універсальних керівників, які б могли успішно працювати в будь-який галузі. Без детального вивчення всіх нюансів виробництва неможливо успішно працювати.

- Що ж стосується причин нинішньої кризи, то їх багато. Зупинюся на одній дуже важливій. Це величезна доля імпорту в нашій економіці. Ми завозимо практично все – від оргтехніки до олівців, від автомобілів до пального. Наприклад, для виготовлення пива потрібен хміль та солод. Здається в нашій країні цих продуктів повинно бути багато, але ж це не так, якісний солод і хміль доводиться імпортувати, так само як і папір на етикетки, корки і тому подібне. Про що це говорить – Україні життєво необхідно розвивати власне виробництво, аби не залежати від імпорту і коливань курсу гривні до іноземних валют. Це ми виробничники відчуваємо “на власній шкурі”. А ще державі потрібно нарешті запустити банківську систему, стимулювати економічну активність та вплинути на курс гривні. Без всього цього ні про яке економічне зростання говорити не доводиться. Ще потрібна політична стабільність. В світі є багато вільних коштів, які б могли прийти в Україну, але ж без стабільності в державі жодний інвестор не прийде до нас зі своїми грошима.

- Мар’ян Адамович, а чи довелося сьогодні вам звернути якісь проекти?

- Щось дійсно доводиться відкласти до кращих часів. Так я мрію створити в Рівному Музей пивоваріння. Поки що цей проект довелося призупинити. Хоча інші задуми ми продовжуємо втілювати. Зокрема, невдовзі плануємо відрити міні-пивоварню в одному з барів, завершуємо реконструкцію одного з наших приміщень, де буде виробництво хлібобулочних виробів та дегустаційний зал. Тобто, попри кризу потрібно працювати і розвивати підприємство – тільки за таких умов ми усі зможемо збудувати Україну наших мрій – багату та процвітаючу.

02.03.2015Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 02.03.2015p. 
На головну сторінку