№697 від 12.03.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Сьогодні, коли різке збільшення тарифів на комунальні послуги може “витрусити” останні гривні з гаманців громадян України, питання що ж робити в таких умовах простим людям з фіксованою зарплатнею, або ж пенсіонерам, набуває особливого значення.
- Особливих рецептів в мене не має, та й не може бути. Шокову терапію усі ми переживали на початку дев’яностих років і можемо легко собі уявити, до яких наслідків призведуть нинішні спроби “доведення тарифів до економічно обгрунтованого рівня”. Що ж можна зробити в таких умовах?
По-перше, ті хто мають право на субсидії повинні швидко їх оформляти. Тут ми, депутати, повинні стежити, аби сам процес надання субсидій не перетворився на багатомісячну епопею по збиранню довідок та стояння в довжелезних чергах. Сьогодні уряд скоротив перелік документів, однак наша бюрократична машина повинна їх швидше обробляти та оформляти. Цей процес, ми як представники громадськості, мусимо контролювати.
По-друге, потрібно масово впроваджувати енергозберігаючі технології. Не секрет, що будинки, які були здані в експлуатацію за радянських часів дуже погано “тримають тепло”. Це проблема, і її потрібно вирішувати спільно мешканцям та міській владі, із залученням коштів міжнародних організацій. З цією метою в міському бюджеті передбачені кошти на програму по утепленню будинків на умовах співфінансування, як для будинків, що експлуатуються ЖЕКами, так і для будинків ОСББ, вже є десятки заявок на таке утеплення. Жителі будинків збирають кошти, і з допомогою міського бюджету їхні будинки будуть утеплені.
По-третє – потрібно встановлювати лічильники. Саме наявність лічильника дисциплінує споживача, і спонукає нас економити. Особливо, це стосується лічильників тепла. Для їх встановлення діє міська програма, за якою в минулому році встановлені десятки лічильників на умовах співфінансування.
Всі ці заходи дозволяють суттєво зменшити витрати на тепло, що є самою дорогою складовою в комунальних витратах людей.
Вважаю резерви економії є і їх потрібно використовувати активніше.
12.03.2015 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 12.03.2015p. На головну сторінку |