Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №699 від 23.03.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Лікарські рослини і приправи

Паприка

Паприка

Паприкою називають і сам червоний перець, і спецію з нього. Батьківщиною червоного стручкового перцю вважається Південна Америка. В Угорщину “червоне золото” в XVII столітті привезли турки. Угорці знайшли підходяще слово в сербо-хорватською мовою - “Папар”, з нього вийшло “папарка”, і врешті-решт спецію стали називати “паприкою”. З Угорщини спеція поширилася по всій Європі. У Росії і Білорусії паприка з’явилася не більше століття тому, але вже припала до смаку кухарям і стала дуже популярною приправою.

Для виготовлення порошку плоди червоного перцю спочатку сушать, а потім розмелюють. В залежності від сорту перцю і частки насіння в порошку паприка буває різною за гостротою. Ця приправа має широку кольорову гаму від світло-жовтого до червоно-коричневого. Найкращий перець для паприки - це м’ясисті плоди яскраво-червоного кольору солодкого болгарського перцю. З них видаляють серцевину і насіння, м’якоть сушать, а потім розтирають в порошок. Виходить спеція теплого, яскравого кольору з легким солодкуватим смаком.

Рожева паприка за смаком насичена і гостра. Делікатесна - дуже приємна на смак, абсолютно не гостра, напівсолодка, яка припаде до смаку любителям солодких спецій, її легко визначити по характерному блиску порошку. Найбільш часто в кулінарії вживають благородну паприку. Цей різновид паприки володіє соковитим темним кольором і тонким ароматом.

Паприка використовується в мексиканській, іспанській, угорської, німецької кухні. Її додають практично в усі м’ясні страви, особливо добре вона поєднується з куркою і свининою. Однак не варто додавати цю спецію при смаженні, паприка легко підгорає, набуваючи гіркого присмаку. Прекрасно поєднується вона і з овочами, особливо томатами і капустою. Дуже часто її додають у супи, на основі паприки готують різноманітні соуси.

З додаванням цієї приправи готують знамениту страву угорської кухні: курчата з паприкою. Паприка входить до складу відомої приправи “барбекю”. Звичайне картопляне пюре, якщо його заправити паприкою в поєднанні з часником, коріандром, базиліком, чабером і порошком лаврового листа, перетвориться на апетитний і смачний гарнір. Крім смаку і запаху паприка змінює колір страви - забарвлює їжу в червоний або оранжевий колір, але це відбувається тільки при нагріванні.

Хороша паприка повинна бути яскраво-червоного кольору. Брудно-коричневий колір свідчить про низьку якість або тривале зберігання. Зберігати паприку треба в сухому темному місці, так як сонячне світло вбиває її смак і аромат.

У паприці міститься вітаміну С в кілька разів більше, ніж у цитрусових. Вона покращує кровообіг, збуджує апетит. Крім цього паприка покращує травлення і посилює роботу підшлункової залози, допомагає при ревматизмі.

23.03.2015



Рівне-Ракурс №10 від 23.03.2015p. 
На головну сторінку