Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №700 від 02.04.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Лікарські рослини і приправи

Петрушка

Петрушка

Із-за особливостей грунту, де уперше була знайдена петрушка, її назвали “петроселиноном”, що в дослівному перекладі означає “на камені зростаючий”. Древні римляни і греки вирощували цю зелень в лікарських цілях. У листі і корінні рослини дуже високий зміст мінеральних речовин, таких, як залізо, калій і особливо, кальцій. Користь петрушки зберігається навіть при взаємодії з окропом, тому і відвари з цієї рослини дають ефективний результат, наприклад, при укусах бджіл, комарів, ос.

Якщо хочете зберегти корисні властивості петрушки на цілий рік, її листя можна засушити або засолити. Зелень надовго залишиться свіжою, якщо зберігати її в щільно закритій сухій посудині або в поліетиленовому пакеті.

Вражаючий лікувальний ефект і корисні властивості петрушки давно помічені альтернативною медициною. Цю зелень застосовують для відновлення сил і апетиту, зміцнення і збереження зору, поліпшення обміну речовин, для лікування захворювань нирок і регулювання їх роботи, а також свіжу або у вигляді відвару використовують для виклику менструації. Сік петрушки нормалізує стан серця і судин, використовується в лікуванні кон’юнктивіту і катаракти. Варто пам’ятати про те, що сік краще засвою-ється організмом в суміші з соком селери, моркви, шпинату, оскільки в чистому вигляді є занадто агресивним і концентрованим природним препаратом для шлунку.

Такі ліки можна виростити навіть у себе удома на підвіконні, нічого складного в цьому немає. Тоді у вас завжди буде напоготові запас вітамінів, а їх в цій зелені присутня рекордна кількість, особливо багато вітаміну С, (якого в 100 грамах удвічі більше добової норми для людини), також є вітаміни Е, РР, В1, В2. Корисні властивості петрушки роблять її простими, доступними ліками, які можуть надати людині серйозну допомогу у разі виникнення того або іншого захворювання.

Домашня косметологія також знайшла застосування цінним корисним властивостям петрушки. Відомий її відбілювальний, протизапальний і омолоджуючий ефект, вона знімає набряки і почервоніння, тонізує шкіру. Компреси і примочки допоможуть при втомі і болі в очах, при ранах, які довго не гояться. Ефірна олія цієї зелені посилює секрецію шлунку.

Користь і шкода петрушки одночасно полягають в тому, що вона стимулює гладку мускулатуру матки. Це двоякий чинник. У одних випадках це просто необхідно, а для вагітних такий ефект може привести до передчасних пологів або негативно позначитися на здоров’я жінок, схильних до викиднів. Крім того, препарати і свіжа зелень петрушки протипоказані людям, що мають запальні процеси в нирках.

02.04.2015



Рівне-Ракурс №10 від 02.04.2015p. 
На головну сторінку