Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №256 від 07.09.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Краса і сила

Мирогоща, як завжди, на коні!

Мирогоща, як завжди, на коні!

На іподромі аграрного коледжу зустрілися кращі кіннотники України

Минулої неділі на Державному іподромі Мирогощанського аграрного коледжу відбулися традиційні змагання за участю кращих кіннотників України. Погода, на щастя, не підвела: після тижня дощів над іподромом увесь день світило по-літньому гаряче сонце. Тож ніщо не заважало глядачам і вболівальникам отримати справжнє задоволення від свята. Помилуватися красою та грацією породистих коней, оцінити силу та жвавість благородних тварин зібралися шанувальники з усього Західного регіону України, гості з інших областей, і навіть наші закордонні сусіди - поляки.

Відкриваючи свято, директор МАК Давид Шварц зазначив, що Мирогощанський аграрний коледж - єдиний в Україні навчальний заклад, який має спеціалізацію “кінний тренінг”. Його випускники - ветеринари, майстри-наїзники і фахівці з догляду за кіньми - прославляють коледж в усій Європі.

Пошанували своєю присутністю кінноспортивні змагання і представники влади Рівненщини: голова обласної ради Олександр Данильчук, його заступник Леонтій Самчук, заступник голови облдержадміністрації Олег Торкунов, голова Дубенської райдержадміністрації Олександр Козак, голова Дубенської районної ради Олександр Дехтярчук.

Розпочалося свято з урочистого кінного параду. На трибунах дівчата-модниці із заздрістю розглядали святкові “зачіски” рисаків: гриви, заплетені у безліч косиць, прикрашені кованими та шкіряними “фенечками”, китицями та стрічками. А хлопці уявляли себе на місці вправних наїзників.

Щире захоплення викликав справжнісінький королівський виїзд мирогощанців - четвірка сірих жеребців орловської рисистої породи, запряжених у легку карету. За традиційний приз імені С.З.Маніковського на кращу запряжку Західного регіону змагалися господарі іподрому та їхні гості - представники Всеукраїнської федерації кінного спорту і драйвінгу України (ВФКСДУ), волиняни з фермерського господарства “Аміла” та Івано-Франківського ТзОВ “Варто”. Перед глядачами “танцювали” булані жеребці англо-торійської породи і коні гуцульської породи, пари торійськіх жеребців і жеребці орловської породи - складні вправи у прекрасному виконанні перетворили змагання на гарну виставу. Кращою у цьому виді змагань судді визнали запряжку ВФКСДУ - пару орловських рисаків, якими керували наїзники Олександр Алєксєєв і Петро Матвійчук.

Події на іподромі розвивалися стрімко. Перегони за приз на честь присвоєння іподрому Мирогощанського аграрного коледжу державного статусу, Великий трирічний приз на конях рисистих порід 3-х років, приз Ідеалу на рисаках-дворічках, скачка козаків, у яких, нарівні із хлопцями-кіннотниками, взяла участь і козачка - приводів для сплеску адреналіну виявилося більше, ніж будь-коли.

У змаганнях дебютували юні наїзники на конях 2005 року народження. Своїх вихованців - учнів Мирогощанської ДЮСШ та студентів-першокурсників МАК - вивів на доріжку іподрому майстер-наїзник Юрій Об’єдков. Як наприкінці змагань зізнався тренер, учні, наймолодшому з яких виповнилося 10 років, його не підвели - виступили достойно.

Чемпіонат наїзників та перегони за призи на конях чистокровних порід тривали до п’ятої години вечора. Напружених моментів було безліч, хвилі від вибухів емоцій щоразу досягали навколишніх садків і струшували яблука з гілок мирогощанских яблунь. Та коли спортсмени виїхали на дистанцію конкуру, глядачі завмирали, щоб не сполохати чутливих тварин. Подолати дев’ять перешкод, не зачепивши жодної, - це справжнє мистецтво, що нагадує тимчасове перетворення вершника і коня на єдиного спортсмена-кентавра. Видовище виявилося по-справжньому захоплюючим, і учасники змагань отримали щирі оплески уболівальників.

Веселою розвагою для спортсменів та глядачів виявилася кінна гра “Киз-куу” (дожени дівчину). Та справжньою потіхою для всіх присутніх на іподромі стали перегони на возах - воістину народні змагання! У них взяли участь візники з сільськогосподарського підприємства “Україна” с.Здовбиця Здолбунівського району, Здолбунівського лісництва та команда господарів змагань.

До речі, сьогодні у великих і малих господарствах Рівненщини трудяться 58 тисяч наших чотириногих братів - коней різноманітних порід. Отже, змагання кіннотників на державному іподромі Мирогощанського агроколеджу обіцяють набути широкої популярності, адже вони не тільки визначають найвправніших наїзників, а й допомагають виявити найкращих представників кінних порід. А ще - прищеплюють підростаючому поколінню любов до коней і щире захоплення цими благородними тваринами.

07.09.2006Валентина ЗАХАРОВА



Рівне-Ракурс №10 від 07.09.2006p. 
На головну сторінку