№704 від 27.04.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
- Я ніколи не поступаюсь дорогою дурням.
- А я поступаюся, - відповів письменник і зробив крок убік.
- Як Ви ставитеся до Бога? - запитали одного разу у Вольтера.
- Ми вітаємося, але не розмовляємо, - відповів той.
Розмовляючи з Г. Гейне, якась шанувальниця вигукнула:
- Я віддам вам мої думки, душу і серце!
- Охоче приймаю, - з посмішкою відповів поет. - Від маленьких подарунків соромно відмовлятися.
Марнославний аристократ якось запитав у О. Дюма:
- А ким був ваш батько?
На це письменник відповів:
- Батько мій був креолом, дід - негром, а прадід - мавпою. Як бачите, мій рід бере початок там, де ваш зупинив розвиток.
Відомий норвезький драматург Г. Ібсен був свого часу аптекарем. Якось до нього прийшов селянин з двома рецептами: один був виписаний лікарем дружині, а другий - ветеринаром для корови селянина. Ібсен дав йому ліки і сказав:
- Ось це - для вашої дружини, а це для корови. Будьте уважні і не переплутайте - інакше ваша корова може здохнути.
Приїхавши до одного з лондонських готелів, М. Твен побачив у книзі реєстрації гостей такий запис: “Лорд N з камердинером”. Знаменитий письменник у цій книзі зробив і свій запис: “Марк Твен з валізою”.
Якось на набережній І.А. Крилова наздогнали три студенти.
Один з них, натякаючи на повноту байкаря, голосно сказав:
- Поглянь, хмара насувається.
- І жаби заквакали, - в тон йому відповів Крилов.
Г. Х. Андерсен приділяв дуже мало уваги своїй зовнішності. Він постійно гуляв вулицями Копенгагена в старому капелюсі і поношеному плащі. Одного разу на вулиці його зупинив один красунчик і запитав: “Скажіть, ця жалюгідна штука у вас на голові називається капелюхом?” На що була негайна відповідь: “А ця жалюгідна штука під вашим модним капелюхом називається головою?”.
Одного разу дуже повний чоловік сказав худому Б. Шоу: “Ви виглядаєте так, що можна подумати, ніби ваша сім’я голодує”. Шоу відповів: “А якщо подивитися на вас, можна подумати, що ви є причиною цього лиха”.
Якось, виступаючи в політехнічному інституті на диспуті про пролетарський інтернаціоналізм, В. Маяковський сказав: “Серед росіян я відчуваю себе росіянином, серед грузинів - грузином ...” - “А серед дурнів”? - раптом хтось вигукнув із залу. - “А серед дурнів я вперше”, - миттєво відповів Маяковсь-кий.
Одного разу до А. Франса прийшла найматися на роботу стенографістка. Головною своєю якістю вона вважала вміння стенографувати зі швидкістю 150 слів на хвилину. На що письменник знайшов відповідь: “Але де я для вас візьму стільки слів?”.
Якось раз М. Твену прийшов лист, в якому було лише одне слово: “Свиня”. Недовго думаючи, письменник у своїй газеті опублікував відповідь на це послання: “Листи без підпису мені доводиться отримувати досить часто. Але вчора мені перший раз прислали підпис без листа”.
27.04.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 27.04.2015p. На головну сторінку |