№257 від 14.09.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Проблеми міського рівня
12 вересня відбулося засідання виконавчого комітету Рівненської міської ради. Під час засідання розглядалися проблеми, пов’язані з медичним обслуговуванням майбутніх мам та їхніх малюків, підготовкою шкіл та дитячих садочків до початку нового навчального року, забезпеченням “чорнобильців” медикаментами, розвитком місцевого футболу та захистом майнових та житлових прав дітей, підбивалися підсумки роботи промислових підприємств міста за перше півріччя 2006 року та інші.
Рішення за більшістю питань, винесених на обговорення, були прийняті досить швидко. І дійсно, хто ж буде сперечатися із твердженням, що дахи (тринадцяти!) шкільних приміщень і внутрішні тепломережі (у дев’яти навчальних закладах) необхідно терміново відремонтувати, футболістів “Вереса” потрібно заохочувати матеріально, а чотири футбольні майданчики із штучним покриттям та п’ять тренажерних комплексів у шкільних спортзалах є важливішими складовими здорового способу життя рівнян?
Дещо насторожило присутніх запитання секретаря Рівнеради Юрія Торгуна стосовно того, чи потрібні місту два пологові будинки. Позапланового обговорення цієї проблеми не сталося. Втім, заступник начальника управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук застерегла, що перинатальну медицину Рівного очікують певні проблеми: адже з наступного року зміняться стандарти малюкової смертності, і недоношених дітей вагою від 500 грамів доглядатимуть у пологових будинках до досягнення ними нормальної ваги.
Прихований скепсис викликало повідомлення начальника управління економіки міста Миколи Киреї, що за підсумками першого півріччя цього року лише 60 відсотків підприємств Рівного є прибутковими. У тому, що 39,9 відсотка підприємств визнано збитковими, звинувачують підвищення цін на енергоносії.
Подібні причини зростання ціни на газ, електроенергію, водопостачання викликали й наступну проблему, яку, на жаль, вирішити цього дня у стінах міськради не вдалося. Соціально-політичне питання про погодження нових тарифів на послуги теплопостачання, з яким виступили в.о. директора КТП “Комуненергія” Володимир Новожилов та в.о. директора КП “Теплотранссервіс” Тетяна Казачек, залишилося відкритим до наступної п’ятниці.
Хто буде “крайнім”, якщо рівнянам доведеться сплачувати за тепло в їхніх помешканнях удвічі більше, ніж минулої зими, достеменно невідомо. Приміром, зігріти двокімнатну квартиру коштуватиме 330-350 гривень на місяць. Є два варіанти: або жителі міста просвердлять ще кілька дірочок у пасках і платитимуть із сімейного гаманця, або тарифи залишаться на тому ж рівні, що й рік тому, а дотаційні кошти на погашення боргів теплопостачальників перед газотрейдерами шукатимуть у бюджеті міста.
Чи заспокоїть громадську думку той факт, що середня зарплата рівнян зросла з 526 до 989 гривень на місяць, а подекуди, наприклад, у ТзОВ ВП “Акватон”, до трьох з лишком тисяч гривень? Адже плата за комунальні послуги, на жаль, зростає швидше, ніж доходи сім’ї.
14.09.2006 | Валентина ЗАХАРОВА |
Рівне-Ракурс №10 від 14.09.2006p. На головну сторінку |