№711 від 22.06.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Мабуть, перед кожною жінкою стоїть проблема вибору методу депіляції - найбільш швидкого, ефективного та безболісного. Ми вирішили провести порівняння давно відомих та сучасних методів видалення небажаного волосся в домашніх умовах.
Один з фактів на користь застосування леза очевидний: на гоління йде зовсім небагато часу, що буває особливо актуальним перед зборами на пляж або походом в спортзал. Крім того, бритвені станки і змінні касети до них можна придбати практично в будь-якому супермаркеті за прийнятну ціну. Однак швидко “зникаючі” завдяки чарівному лезу волосся так само швидко і з’являється знову. Зазвичай після гоління воно виростає протягом одного- трьох днів. Оскільки волосся при використанні бритви не стирається з цибулиною, а зрізаються в самій товстій його частини, воно стає твердіше, темніше.
У деяких жінок після гоління на шкірі з’являються невеликі червоні крапки, схожі на алергічну реакцію. Щоб уникнути таких неприємних і не естетичних висипань, необхідно знати декілька простих правил:
1. Не слід купувати дешеві змінні касети до бритв. Як правило, вони бувають мало заточеними, і тому погано зрізають волосся, травмуючи шкіру. Якщо в ушкоджену таким лезом ділянку після гоління втерти крем або лосьйон, в ранку може потрапити інфекція, і тоді почнеться запалення. Крім того, необхідно уважно прочитати на упаковці касети про терміни її використання і не забувати вчасно міняти леза.
2. При чутливій шкірі можна скористатися кремами після гоління, що володіють протизапальною дією. Деякі жінки використовують спеціальну пудру, що запобігає утворенню червоних плям на місці видаленого волосся.
3. Якщо подразнення на шкірі, незважаючи на всі вжиті заходи, все ж з’являються, необхідно на кілька днів припинити використання бритви. Усунути запалення можуть допомогти мазі, що містять йод. Ймовірно, через якийсь час слід спробувати замінити сухе гоління вологим і навпаки. При постійному появі червоних плям знадобиться обов’язкова консультація лікаря-дерматолога.
Віск і епілятор - не для слабонервових
Видалення волосся разом із цибулиною косметологи завжди вважали найдієвішим методом. Після депіляції із застосуванням холодного чи гарячого воску можна як мінімум три тижні насолоджуватися гладкою і м’якою шкірою. Аналогічного ефекту можна домогтися і за допомогою епілятора. Крихітні пінцети, вбудовані в головку цього апарата, з великою швидкістю висмикують волоски з шкіри. Використовуючи ці способи депіляції жінки отримують істотний для них “бонус”: регулярне видалення самих цибулин уповільнює ріст волосся, а в деяких місцях він і зовсім припиняється. Тим не менш, такі методи є вкрай болючими. Жінкам з низьким больовим порогом слід відмовитися від застосування воску або епілятора, або підібрати в аптеці знеболюючі мазі та спреї.
Крем на сторожі гладких ніг
Гладку шкіру без будь-яких неприємних відчуттів можна отримати шляхом використання крему для видалення волосся, який просто втирається в піддаються депіляції ділянки і через деякий час змивається. Хімічні речовини, що містяться в кремі, розщеплюють структуру волосся, тому останні легко і безболісно видаляються. Однак з цими речовинами і виникають найчастіше проблеми. Багато жінок після депіляції стикаються з сильними алергічними реакціями і подразненнями шкіри. Тому лікарі радять перед застосуванням крему для видалення волосся перевірити його дію на невеликій ділянці шкіри. Крім того, більшість кремів не підходять для депіляції зони бікіні, так як ця область є дуже чутливою на відміну, наприклад, від ніг. Іншим недоліком цих засобів є те, що гладка шкіра залишається такою не більше двох-трьох днів. Тим не менш, волоски відростають не настільки грубими і колючими, як після гоління.
Тренд зі Сходу
Шугарінг являє собою метод депіляції, що став відомим в Росії зовсім недавно, але вже завоював популярність серед багатьох представниць прекрасної статі. Насправді, видалення небажаного волосся на тілі за допомогою цукрової пасти практикували вже кілька тисяч років тому в Давньому Єгипті. Ніжна, гладка, шовковиста шкіра завжди відрізняла арабських жінок, незалежно від їх віку та соціального стану.
По закінченні декількох десятків століть рецепт приготування і спосіб застосування цукрової пасти не змінився. Її готують з повністю натуральних інгредієнтів з додаванням сухої цукрової вати. Таким чином, засіб для депіляції містить тільки цукор, мед, воду і лимонний сік.
Наносять готову пасту на шкіру строго у напрямку росту волосся, ретельно втирають, а потім різкими рухами знімають разом з основною масою волосяного покриву. Після закінчення процедури шкіру змащують заспокійливою і зволожуючою маззю, яка містить екстракт рослини алое вера. Іноді до тіла прикладають нагріті камені, які сприятливо впливають на циркуляцію крові, що прискорює загоєння мікроушкоджень.
Шугарінг є менш болючим методом, ніж депіляція із застосуванням гарячого або холодного воску, під час якої волосся видаляються проти напрямку їх росту. Крім того, при правильній техніці роботи з цукровою пастою видалення волосяного покриву проходить дуже швидко і часто взагалі без будь-яких неприємних відчуттів.
До шугаринга можуть вдаватися навіть жінки, що страждають судинними зірочками, так як паста впливає цілеспрямовано на волосся, а не на шкіру. Не з’являються після її використання і червоні точки, як то відбувається нерідко після гоління. Волосся після видалення виростають більш слабкими і тонкими, а іноді і зовсім пропадають.
У шугаринга є, зрозуміло, і свої недоліки. Освоїти на належному рівні техніку цього методу депіляції в домашніх умовах, як правило, буває дуже складно. Дерматологи радять спочатку спробувати зробити шугарінг в професійній студії краси і поспостерігати за роботою фахівця, а не слідувати відразу сумнівним радам, які з’являтимуться в мережі інтернет. Крім того, навіть якщо вдасться освоїти техніку, придбати грамотно приготовлену цукрову пасту буде нелегко. Сьогодні її можна знайти тільки в онлайн-магазинах за ціною від 250 гривень за сто грамів.
На щастя, існують також рецепти приготування цього чарівного засобу в домашніх умовах. Серед них косметологи виділяють два способи, перевірених часом:
- Змішати в каструлі 10 столових ложок цукру, 20 мілілітрів натурального лимонного соку (вичавлені пів-лимона) і 80 мілілітрів води або 1,5 столову ложку натурального меду. Поставити каструлю на слабкий вогонь і довести суміш до кипіння при постійному помішуванні. Залишити її на слабкому вогні ще на три хвилини і остудити.
- Змішати в керамічному посуді 6 столових ложок цукру з 2 ложками води і половиною чайної ложки лимонної кислоти. Поставити в мікрохвильову піч на 2 хвилини. Колір маси повинен бути спочатку світло-жовтим, а після термообробки стати коньячним.
22.06.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 22.06.2015p. На головну сторінку |