№713 від 30.06.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Ванільне, шоколадне, полуничне, крем-брюле, абрикосове, кокосове, лимонне, ягідне – різновидів цих ласощів не перелічити. Морозиво по праву займає лідируючі позиції серед всіх існуючих у світі солодощів. Його люблять і дорослі, і діти. Навіть взимку в люті морози багато хто не відмовляє собі в задоволенні поласувати холодним десертом. Що вже говорити про літо, коли морозиво, взагалі стає одним з найпопулярніших продуктів?!
Ні для кого не секрет, що морозиво – досить калорійний продукт, який до того ж містить велику кількість цукру. Отже, можна зробити висновок, що морозиво протипоказано людям, хворим на цукровий діабет. І це далеко не всі обмеження щодо вживання даного продукту. Але про це поговоримо трохи пізніше. Зараз звернемо увагу на те, чи безпечно морозиво для найменших споживачів.
Насправді ж, морозиво, навпаки, може виробити відносний локальний імунітет організму. Що це означає? Все дуже просто: коли ми їмо морозиво, то “привчаємо” горло до низьких температур. А це означає, що в холодну пору року, коли температурний показник стрімко падає, ризики застудити горло зменшуються. Отже, лякати дитину тим, що після морозива в неї щось заболить, точно не варто. Навпаки, чергова порція морозива, немов процедура загартовування верхніх дихальних шляхів.
Таким чином, морозиво, крім свого відмінного смаку, який так цінують діти, має ще й, свого роду, лікувальні властивості. Але не варто забувати про те, що якщо на вулиці сорокаградусна спека, холодне морозиво їсти не можна. Таким чином, дійсно, можна застудитися, тому під палючими сонячними променями “охолоджуватися” морозивом – не найкраща ідея.
Поряд із шоколадними та іншими кондитерськими виробами, морозиво може виступати і як антидепресант, а також хорошим “підживленням” для розумової діяльності. Адже порція морозива, до складу якого входять виключно натуральні продукти без підсилювачів смаку, молочного порошку, харчових фарб, наповнювачів, містить багато корисних речовин, серед яких амінокислоти, вітаміни, мінеральні солі і ферменти, необхідні для нормального обміну речовин. До того ж, в такому морозиві є повноцінні білки, кальцій, так необхідний для здоров’я хребта, фосфор, що забезпечує злагоджену роботу м’язової системи і нирок, багато вітамінів, наприклад, вітамін А, за допомогою якого імунітет долає різні інфекції. Тому порція якісного морозива може зарядити силами та енергією організм протягом дня.
Американські вчені взагалі дійшли висновку, що морозиво підвищує рівень народжуваності. Провівши численні дослідження, вони встановили, що жінки, які регулярно їдять морозиво, мають більше шансів завагітніти, ніж ті, хто відмовляється від цього десерту. Вчені пояснюють це тим, що для запліднення жіночому організму необхідні жири, які є в великій кількості у морозиві.
Проте багато виробників холодного десерту, прагнучи заощадити на собівартості продукту, з метою здешевити його і зробити популярнішим серед покупців, замість натурального молочного жиру використовують суміш рослинних жирів. У результаті морозиво стає більш доступним з фінансової сторони для покупців. Але в той же час разом з ціною зменшується і калорійність продукту, а разом з нею, сумнівною стає і поживна цінність такого морозива. Адже морозиво корисно для організму лише в тому випадку, коли воно виготовлене з натурального молока. Якщо до його складу входять різні емульгатори, наповнювачі, синтетичні замінники і добавки, в найкращому випадку, такі ласощі будуть не дуже корисною для організму прохолодною субстанцією. Тому, перш ніж придбати в магазині улюблений продукт, слід уважно прочитати його складові на упаковці. І чим менше там інгредієнтів, тим краще!
Дуже часто від людей старшого покоління можна почути: “Ось раніше морозиво було! Ммм … Смакота! Фруктове – 7 копійок, шоколадне – 15 копійок, “Ескімо” – 11 копійок, “Ленінградське” – 22, “Каштан” – 28. А зараз що? І цін таких немає і морозиво зовсім не те!” Оскільки вітчизняні виробники не можуть відтворити той неймовірний смак морозива, про який люди згадують і через 20 років, залишається задовольнятися тим, що є в магазинах або ж готувати морозиво самостійно.
Приготувавши морозиво у домашніх умовах, ризик вживання неякісного продукту зводиться до нуля, адже склад свого десерту Ви будете контролювати особисто і шкідливі речовини туди не потраплять!
Яку ж роль морозиво відіграє в системі збалансованого харчування?
Морозиво – це легкозасвоюваний продукт, який має високу харчову цінність і до того ж дуже смачне. Його цілком можна розглядати, як альтернативу молочним продуктам, які, до речі, можуть любити не всі.
Утриматися від вживання морозива варто і людям, у яких виявлено ішемічну хворобу серця або ж атеросклероз. При наявності таких патологій включати в раціон морозиво варто лише зрідка. Для здорових людей, протипоказань у вживанні продукту немає, варто лише регулювати кількість з’їденого і не замінювати морозивом основні прийоми їжі.
Враховуючи це, дієтологи “Дієт Центру” включають морозиво в раціон харчування клієнтів клініки, використовуючи його навіть в “розвантажувальні” дні для ефективного зниження ваги. Смачне розвантаження, чи не так? Худнеш і при цьому насолоджуєшся морозивом!
Морозиво – багате вуглеводами, які необхідні організму для злагодженої роботи. Тільки не варто їсти кілька порцій поспіль, організму не під силу відразу “впоратися” з великими обсягами вуглеводів (в одній порції морозива 20-30 гр. вуглеводів), тому організм здатен з користю переробити частину з них, а надлишок потрапить до “жирових запасів”.
Що ж до ролі морозива в системі дитячого харчування, ось декілька порад. Не варто давати дитині морозиво після основного прийому їжі, в якості винагороди, мовляв: “Ти – такий молодець, все з’їв. Тепер довгоочікуваний десерт”. Така послідовність прийому продуктів може ускладнити процес травлення, викликати коліки в шлунку, нудоту. І тоді – 100% у всьому буде “вина” морозива! Тому щоб уникнути цього, дітям краще давати морозиво під час полудника. Можна урізноманітнити і збагатити вітамінами молочний десерт за допомогою різних ягід, що допоможе організму легше засвоїти жири і цукор.
Слід також звернути увагу і на те, як і коли краще всього їсти морозиво. Багато хто в спекотний літній день в перервах між діловими зустрічами, в обідній час або відправляючись на вечірню прогулянку, на ходу на вулиці їсть морозиво. Навіть не замислюючись про те, що разом з улюбленими ласощами в організм потрапляють пил, бруд, вихлопні гази – все те, чим “дихає” вулиця. І якщо у Вас виникає питання: “Як це все могло опинитися в морозиві?”, згадайте про те, з чого складається продукт. Головний інгредієнт морозива – молоко, що наче губка вбирає всі шкідливі речовини. І не усвідомлюючи це, насолоджуючись улюбленим десертом, ми “куштуємо на смак” різні мікроби, що живуть в повітрі. Адже згадайте, що на промислових виробництвах, шахтах, в хімічних лабораторіях співробітникам за шкідливу працю видають саме молоко, яке абсорбує те, що отруює організм людини зсередини. Тому, щоб морозиво “осаждало” вже наявні в організмі шкідливі речовини, а не приносило в нього нові, краще їсти його вдома або в кафе, ресторані. Та, і взагалі, їсти що-небудь на ходу – погана звичка. Від неї слід відмовитися зовсім.
Завершуючи міні-екскурс по темі: “Морозиво: “за” чи “проти”, “шкода” або “користь?”, підсумуємо вищезазначене. Морозиво – продукт корисний для здоров’я, дієтологи рекомендують вживати його навіть тим, хто бореться з надмірною вагою. Головне, знати міру, і тоді улюблені ласощі не тільки принесуть задоволення, подарують гарний настрій і заряд бадьорості, а й збагатять організм корисними речовинами, так що: “Їжте морозиво на здоров’я!”.
30.06.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 30.06.2015p. На головну сторінку |