№714 від 06.07.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Ми вже звикли до терміну сальмонельоз і знаємо, що це кишкове захворювання, зумовлене вживанням харчових продуктів, найчастіше, м’ясних, забруднених сальмонелою. А от галофільоз звучить для багатьох як щось екзотичне й далеке від нашого повсякдення. Розповім про досвід розслідування масового спалаху в однiй iз областей України: на галофільоз перехворіло понад 100 осіб, з них 10 дітей. Усі вони вживали солону кільку, яка виявилася зараженою збудником харчової токсикоінфекції - галофілами. Що ж сталося й чому сіль не стала надійним консервантом продукту та не знезаразила мікроба?
Основні ознаки галофільозуі як йому запобігти
Через 6-8 годин після вживання риби з’являються нудота, головний біль, нестерпний біль у животі, частий пронос. У жодному разі не слід займатися самолікуванням. Слід викликати лікаря, а до його приходу промити шлунок якомога більшою кількістю води, аби вилучити залишки риби.
Як же уникнути галофільозу? Перше правило профілактики - не купувати рибні вироби на стихійних ринках, у випадкових осіб. Горе-виробники зацікавлені в максимальних прибутках, а не в збереженні здоров’я покупця. І тому такі важливі складові якості рибної продукції, як ретельне промивання сировини, концентрація солі та обов’язкове зберігання й транспортування на холоді, не дотримуються. Другою запорукою не поплатитися за кільку здоров’ям є посвідчення (сертифікат) якості на продукцію, яке потрібно вимагати в продавця, користуючись правом споживача. Пам’ятайте, що органолептичні властивості риби (смак, колір, запах) можуть і не погіршуватися навіть у разі масивного розмноженні мікробів, у тому числі й галофілів.
Будьте обережними, й тоді риба насправді стане продуктом для здоров’я і довголіття.
06.07.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 06.07.2015p. На головну сторінку |