№714 від 06.07.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Лікарські рослини і приправи
Чебрець, богородска трава – ця рослина відома людині не одну тисячу років. В давнину люди вважали цю траву такою могутньою і сильною, що використовували не лише як ароматну приправу в блюдах, але і як потужні ліки, а також шанували як рослину, що наділена божественними силами. Чебрецем обкурювали приміщення, виганяючи злих духів, і навіть переляканих дітей обкурювали димом чебрецю. Популярність цієї рослини і сьогодні висока. Чебрець використовується в кулінарії, а також для лікування великої кількості захворювань. Така багатопрофільна дія на організм обумовлена цінним складом чебрецю.
Чебрець має антисептичний, протизапальний, знеболюючий і спазмолітичні властивості. Також чебрець надає бронхорозширювальну і відхаркувальну дію, завдяки чому його можна використовувати для лікування ангін і бронхітів.
Чебрець ефективно бореться з такими захворюваннями як м’язовий і суглобний ревматизм, наслідки ударів, висипання на тілі неінфекційного характеру. Ефірну олію, що отримується з цієї рослини, використовують для лікування астенії, атонії кишковика, хлорозу, коклюшу, мікозу, туберкульозу, а також бронхіальної астми. Відвар з чебрецю знижує втому, підвищує працездатність і життєдіяльність людського організму, рослина входить до складу зборів, призначених для усунення такого явища, як хронічна втома.
Чебрець вважається рослиною, незамінною для чоловічого здоров’я, його вживання запобігає розвитку простатиту, усуває статеву слабкість і перешкоджає ранньому сім’явипорскуванню.
Завдяки потогінній, протизапальній і протимікробній дії, відвар з чебрецю рекомендують вживати для лікування грипу, ГРВІ, простудних захворювань і риніту. Під час сезонних епідемій грипу чебрець можна використовувати як профілактичний засіб.
Чебрець є природним стимулятором, що робить тонізуючу дію на організм. Завдяки цим якостям чебрець використовують як заспокійливе під час стресових станів, при неврастеніях, а також для лікування депресій, безсоння і мігрені.
Регулярне вживання чебрецю усуває гнильне бродіння в кишковику, запобігає утворенню газів і здуттю живота, сприяє якіснішому переварюванню жирної їжі. У народній медицині відвар чебрецю використовують для боротьби з алкоголізмом, і як засіб боротьби з набряками різного походження.
Сік, приготований зі свіжозібраної рослини, виліковує безліч самих різних захворювань. Його застосовують при простудах, запальних процесах верхніх дихальних шляхів, для усунення дисбактеріозу, проблем з травленням, хронічного коліту, при запаленні придатків і хворобливих менструаціях. Сік чебрецю цілком успішно замінять антибіотики при запаленні мигдалин, стоматитах і гінгівіті.
Незважаючи на таку кількість корисних якостей, лікування чебрецем має деякі обмеження. Чебрець протипоказаний людям з наступними захворюваннями: пієлонефрит, гепатит, захворювання щитовидної залози, миготлива аритмія, а також виразка шлунку і дванадцятипалої кишки.
Чебрець не можна вживати при вагітності, оскільки він може викликати тонус гладкої мускулатури матки, а ось годуючим жінкам пити чай з чебрецем украй корисно, це значно посилює вироблення молока і покращує лактацію.
06.07.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 06.07.2015p. На головну сторінку |