Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №715 від 14.07.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Дорожня карта реформ – шлях до нового міста?

Дорожня карта реформ – шлях до нового міста?

Чим ближче до місцевих виборів, тим запекліші дискусії про шляхи розвитку обласного центру. Це закономірно, хоча, на думку автора, цим потрібно займатися місцевій владі та громадським активістам постійно. Тим не менше ініціативу по створенню реєстру пропозицій до покращення життя у місті Рівне не можна не вітати.

У вівторок активісти “Дорожньої карти для Рівного” представили їх місцевій владі та громадськості. Пропозицій набралося аж сорок. Серед них такі екзотичні, як ідея створення комісії з депутатів, журналістів та громадських активістів та чиновників (непогане поєднання), яка проведе серію рейдів вздовж річки Устя. Можна собі уявити, як по чагарникам та кущам, якими так багате узбережжя Усті, бігає натовп чиновників, активістів та ще й журналістів і бореться із безладом… Не дивлячись на цю та й ще з десяток інших не менш дивних ідей, на кшталт створення в місті власної муніципальної страхової компанії, в цілому пропозиції висловлені активістами та підтримані місцевою владою є дійсно слушні і можуть бути втілені в життя. Хоча, що вдасться зробити до виборів наразі не до кінця зрозуміло.

Автор попросив прокоментувати ініціативу активістів начальника ДАБІ в Рівненській області Ігоря Мічуду.

- Я відношусь до даного проекту дуже схвально. Добре, що наш міський голова прийшов на засідання і почув думку громадських активістів, тому що багато проблем краще видно “знизу”, а не з вікна мерського кабінету. Не дуже добре, що є спроба використати ідеї для передвиборчої компанії окремих майбутніх кандидатів на посаду міського голови. Що ж до самих ідей активістів, то я звернув особливу увагу на пропозицію впорядкувати тимчасові споруди, МАФи, літні майданчики. Це дійсно потрібно, бо сьогодні в Рівному ми маємо дуже серйозно проблему із незаконними об’єктами. З тих пір, як я три місяці тому очолив ДАБІ, ми проводимо боротьбу із цією “хворобою” Рівного. Зрозуміло, що допомога активістів в цій боротьбі може лише вітатися. Думаю, спільно з активістами ми зробимо інтерактивну карту, в якій всі бажаючі чесно працювати та відкрити власну торгівельну точку будуть бачити ті місця, де це можна зробити. Також потрібно зробити реєстр тих кіосків, які хоч і мають виділену землю та документи на роботу, але з тих чи інших причин не працюють. Власників цих МАФів міська влада повинна зобов’язати, або працювати, або ж звільнити територію для тих підприємців, що хочуть торгувати, але не мають можливості отримати землю під свій кіоск. Це чесно. Головне, що засмучує в цій ситуації те, що проблема незаконних тимчасових споруд виникла в обласному центрі через тотальну корупцію в міських органах влади. Не можна потайки від чиновників поставити незаконно МАФ і роками його використовувати. Цю ганебну практику ми повинні викорінити.

14.07.2015Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 14.07.2015p. 
На головну сторінку