Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №715 від 14.07.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Що приховує Володимир Хомко за рейтингом якості життя у Рівному?

Що приховує Володимир Хомко за рейтингом якості життя у Рівному?

У тижневику Рівненської міської влади “7 днів” від 11 червня 2015 року міський голова В.Хомко прорекламував себе напередодні виборів матеріалом “Рівне попереду Луцька і навіть столиці”. Однак, біда влади у тому, що подавати рейтинги у позитивному для себе ключі вона навчилася, а от робити з цього висновки – ні. Про це у скороченій версії матеріалу аналітика Школи політичної аналітики “Поліс” Віталія Лебедюка, що розміщений на сайті “Рівненської правди”.

Протягом 2 – 20 березня 2015 року в усіх обласних центрах України, крім Донецька та Луганська, було проведено опитування соціологічною групою “Рейтинг” спільно з Міжнародним республіканським інститутом (США). За результатами дослідження, яке проводилося за низкою показниками, Рівне зайняло восьме місце.

При цьому Рівному забезпечило собі таку позицію у рейтингу завдяки високому показнику рівня збору сміття та каналізації/водопостачання. Однак, у соціальній та економічній статистиці є правило: екстремальні значення показників не вказують на нормальний розподіл у вибірці. Це означає, що досліджуване явище не відповідає генеральній сукупності, тобто високий показник збору сміття та якість каналізації не відображає успішність роботи Рівненської влади загалом.

60 % рівнян вважають, що корупція в Рівному значуща. У категорії “корупція та кумівство”, на запитання “На скільки серйозна проблема корупції у Вашому місті?”, 60% рівнянь відповіли як “значуща”. А на запитання, “Чи міська влада докладає зусилля, щоб покласти край корупції на муніципальному рівні?”, 62% рівнянь стверджують що – ні.

У категорії “доступність інформації про діяльність міської ради” на запитання “Як Ви оцінюєте простоту доступу до інформації щодо міського бюджету?”, 35% рівнянь відзначили як “недоступна”. Це в півтора рази гірше від середнього значення та найгірший результат серед обласних міст Західної України. Така ситуація очевидна, оскільки простежується відчуженість міської влади від громади та нехтування підзвітністю перед рівнянами міським головою, який нещодавно прямо заявив “що нині все робиться в ручному режимі”. Більше того, Рівненська міська рада і не намагалася вирішити проблему прозорості своєї діяльності. Яскравим доказом цього є те, що за результатами моніторингової кампанії “Декларації без декорацій”, координованої міжнародною громадською організацією Transparency International Україна, протягом 2011–2013 років, відзначалось, що найбільш закритою владною структурою Рівненщини у питанні оприлюднення декларацій свого керівництва є Рівненська міська рада.

На запитання щодо доступності інформації про закупівлі для муніципальних служб міської ради, виконавчого комітету та житлово-комунальних служб, 39% рівнянь відзначили як недоступна. Це теж у півтора рази гірше від середнього значення та найгірший результат серед обласних міст Західної України. Аналогічна ситуація простежується і з доступністю інформації щодо комунальних послуг.

Категорія “якість влади” відображає оцінку мешканцями Рівного якості надання послуг міською владою (Як би Ви оцінили якість кожної з наступних послуг у вашому місті?).

Проаналізувавши отримані показники якості послуг, що відображені на малюнку, чітко простежується контраст в оцінці якості послуг мешканцям Рівного у порівнянні із сусіднім Тернополем та Луцьком. Виявляється що похвалитися, окрім якості збору сміття та каналізації, нічим! Додавши відповіді респондентів “чудово” та “добре” бачимо, що найгіршим показником є “якість тротуарів”, “якість доріг”, “якість спортивних споруд” та “якість шкіл”.

Разом з тим, потрібно пам’ятати, що влада обирається не для збагачення, а для служіння місцевій громаді. У європейських країнах місцева влада це перш за все сервісна служба, яка надає послуги та відповідає за їхню якість. Тому пересічним громадянам, після Революції гідності потрібно навчитися, нарешті, обирати владу за якістю наданих послуг, а не кількістю сказаних хороших слів. Бо виявляється, що дехто вміє говорити, але не навчився робити.

Отож, міська влада Рівного далека від потреб рівнян та якості надання послуг. Більше того, протягом своєї каденції В.Хомко не тільки не цікавився думкою громади, а й не намагався цього робити. Про що свідчать численні звіти громадських організацій та моніторинг незалежних міжнародних організацій.

P.S. В коментарі до матеріалу під назвою “Рівне одне з найкомфортніших міст України” на сайті “ВСЕ” відомий рівненський соціолог Роман Микитюк зазначив: “Цей рейтинг дуже суб’єктивна оцінка свого міста його жителями. Кажу цей як людина, яка є кординатором і бригадиром групи Рейтинг в Рівненській і Волинській областях. На жаль переважна більшість респондентів (відсотків 95) не була більше ніж в 2 інших містах, щоб порівняти своє місто з іншими. Тому цей рейтинг більше на впевненість респондентів в своєму місті та на такий собі місцевий патріотизм. Цікаво якщо провести дане опитування серед експертів (які бувають в різних містах і можуть їх порівняти) - на якому місці опинилося б тоді Рівне?”

З повною версією статті можна ознайомитись за посиланням http://www.rp.rv.ua/2015/07/07/rivne-odne-z-najkomfortnishix-mist-osoblivosti-traktuvannya-miscevoyu-vladoyu-rezultativ-doslidzhennya/

14.07.2015



Рівне-Ракурс №10 від 14.07.2015p. 
На головну сторінку