Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №716 від 21.07.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Безпечне життя

Безпечне життя

Питання безпеки житла стало останнім часом ледве не головним у світових мас – медіа. Тільки минулого тижня майже тридцять чоловік загинуло, і ще десятки були важко травмовані у Росії при обвалі двох будинків. У нас, на щастя, останнім часом подібних випадків не було, однак питання безпеки житла стоїть не менш гостро, ніж у наших північних сусідів. Наскільки можна бути спокійним за свій “дах над головою” ми і вирішили дізнатися у начальника Державної Архітектурно Будівельної Інспекції в Рівненській області Ігоря Мічуди.

- На жаль, сьогодні, ще діє мораторій на перевірки забудовників, які зводять житло на теренах області. Я виступаю категорично проти цього мораторію у будівельній галузі. Поясню свою позицію – будинки взагалі, а житлові особливо, є потенційно небезпечними об’єктами. Тобто, якість будівництва мусить бути контрольована державою особливо пильно, бо це життя людей, їх здоров’я. Користуючись урядовим “мораторієм” на перевірки, деякі нечисті на руку забудовники роблять все можливе, аби максимально здешевити будівництво та швидко розпродати неякісні квадратні метри рівнянам. Вони впевнені – головне отримати прибуток, а які будуть жити потім люди, їх взагалі не хвилює. Наведу такий приклад – ми вивчаємо будівництво на вулиці В’ячеслава Липинського, 55. Це навпроти супермаркету “Велмарт”. Згідно з документами за цією адресою будується двоповерховий житловий будинок на дві квартири. На перший погляд нічого дивного. Але це лише на перший погляд. Річ у тім, що метраж кожної квартири складає аж 767 квадратних метрів… Зрозуміло, що таку “квартирку” площа якої дорівнює площі палацу продати навіть в принципі нереально. Єдиним логічним рішенням для власників цієї забудови є перепланування у декілька квартир нормального розміру. В мене відразу виникає питання – наскільки таке перепланування вплине на безпеку будинку? Це питання потрібно контролювати, аби потім не було техногенної катастрофи.

Є ще більш дивні будівництва. До нас звернулися мешканці будинку по вулиці Євгена Коновальця, 4. Біля нього повинні були б бути футбольний майданчик та двоповерховий спортивно-оздоровчий комплекс. Здається все добре. Однак реальність виявилась зовсім іншою. Незрозуміло яким дивом над двоповерховим спортивним комплексом з’явилась житлова надбудова у сім поверхів. При цьому футбольний майданчик зник і став територією забудови… Тобто замість нормальних прибудинкових споруд незрозумілим чином виник ще один багатоквартирний будинок. Зрозуміло, що місця для нормального відпочинку для мешканців вже двох будинків не буде. Гонитва за надприбутками штовхає деяких забудовників на такі, прямо скажу, більш ніж сумнівні оборудки. Впевнений – тільки державні органи та громадськість сьогодні можуть зупинити цю будівельну анархію.

21.07.2015Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 21.07.2015p. 
На головну сторінку