№258 від 21.09.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Вартові вашої безпеки
Служба працівників ВДСО пов’язана з такими небезпечними функціями, як інкасація великих сум грошей або охорона при перевезенні особливо цінних вантажів. Є серед об’єктів, довірених відділу державної служби охорони такі, що, з точки зору правопорушників, варті особливого ризику заради отримання зиску. Це - фінансові установи, ювелірні магазини, крупні торговельні комплекси.
Як свідчать статистичні дані, за вісім місяців поточ-ного року кількість об’єктів, що охороняються підрозділами ВДСО при УМВС України у Рівненській області, зросла порівняно з минулим роком майже на 20 відсотків, втім, жодного випадку крадіжок з охоронних об’єктів не сталося. Це красномовне свідчення того, що робота відділу організована на високому професійному рівні. Однією з умов досягнення таких вагомих результатів є стрільби - невід’ємна складова навчального процесу, організованого стемою МВС. Вишкіл бойової готовності кожного співробітника розпочався, як і кожний новий навчальний рік, з першого вересня.
Кожного місяця співробітники ВДСО беруть участь у навчальних стрільбах. На одному з таких занять з вогневої підготовки побувала кореспондент “РР”.
Перед тим, як перейти безпосередньо до стрільб, бійці проходять інструктаж. Тим часом розпитую начальника відділу Державної служби охорони при УМВС України в Рівненській області Олександра БОБРОВНІКА (на фото зверху), чи випадало йому цілити у нападника з табельної зброї?
- Хвалити Бога, - за всі роки служби жодного разу не довелося. Зброю дозволяється застосовувати лише як крайній засіб.
До речі, потрібно розрізняти такі поняття, як “застосовувати” і “використовувати”. Згідно зі ст. 15 “Порядок застосування зброї” Закону України “Про міліцію”, застосувати зброю проти зловмисника - це означає вистрілити у нього або вдарити цією зброєю. Використовується вогнепальна зброя також для подачі сигналу тривоги, коли треба покликати інших працівників міліції на допомогу. Використовувати зброю дозволяється в тому разі, якщо, не дай Бог, сталося щось непередбачене, що загрожує життю охоронця, або для знешкодження тварини, яка напала на людину, й іншого засобу для захисту потерпілого немає.
- А застосовувати?
- Застосовується зброя, як правило, у випадку явного нападу на працівника міліції або на інших осіб, що загрожує їх життю або здоров’ю. У такому разі дозволяється стріляти без попередження. В усіх інших випадках перед тим, як застосувати зброю, охоронець повинен попередити нападника пострілом угору або двічі повторити словесне попередження, причому двома мовами - українською та російською. Та іноді буває достатньо розстібнути кобуру й оголити зброю, щоб нападник утримався від подальших небезпечних дій. Застосовувати зброю забороняється проти неповнолітніх (до 18 років), осіб похилого віку, а також інвалідів із явними ознаками інвалідності, якщо вони не чинять збройного опору, що, знову ж таки, загрожує чужому життю. На щастя, такі критичні моменти бувають дуже рідко.
Тим часом інструктаж добігає кінця, бійці вишикувалися перед входом до тиру і перша четвірка готується до стрільби.
Сьогодні бійці демонструють своє володіння зброєю у двох вправах. Перша з них - стрільба на влучність. Із трьох пострілів потрібно вибити найбільшу кількість очок. Бійці охоронної служби виконали стрільби на оцінку “добре”. Кращими у цьому виді виявилися старшина міліції з охорони об’єктів кредитно-фінансових установ Олександр Лазарчук, прапорщик міліції, міліціонер-водій групи затримки Олександр Поліщук та прапорщик міліції, молодший інспектор групи затримки Юрій Радюк. Їхні результати - від 26 до 28 очок.
Наступне завдання - стрільба на швидкість. Усі, без винятку, вклалися у заліковий час - 8 секунд - влучивши у мішені з відстані 20 метрів. Отже, бійці ВДСО вкотре довели, що вони є справжніми професіоналами, яким можна довірити охорону найцінніших об’єктів.
За 8 місяців цього року працівниками ВДСО в Рівненській області особисто попереджено 44 злочини. Крім того, за їхньою участю попереджено 789 спроб скоїти злочин. Це складає четверту частину від усіх злочинів на Рівненщині.
21.09.2006 | Валентина ЗАХАРОВА |
Нагадуємо адресу відділу Державної служби охорони при УМВС України в Рівненській області: м. Рівне, вул. С.Бандери, 58,
тел.: 63-66-53, 23-03-08. Телефон »гарячої лінії» ДДСО
при МВС України: 8-800-50-222-00,
офіційний сайт ДДСО: www.dso.com.ua
Рівне-Ракурс №258 від 21.09.2006p. На головну сторінку |