Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №720 від 17.08.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

“Гуд бай”, піонерський табір

“Гуд бай”, піонерський табір

Літо, спека, всім хочеться виїхати на природу відпочити. Прагнення більш ніж зрозуміле. Звісно є у нас люди, які можуть собі дозволити відпочити на закордонних курортах, але відсотків 95 українців про це навіть і не мріють. Основною можливістю недорого відпочити самим та оздоровити своїх дітей були пільгові путівки в дитячі табори (колишні піонерські) та різного рівню санаторії, профілакторії та будинки відпочинку. Однак, з недавніх часів усе змінилося, і сьогодні ці заклади опинилися за межею виживання.

11 серпня у Рівному під час круглого столу фахівці обговорили цю проблему. Всі присутні були вкрай стурбовані намаганням нової влади об’єднати соціальні фонди та внести зміни, щодо їх фінансування, тим самим припинити роботу санаторіїв відпочинку. Це призведе до того, що діти, які потребують лікування та оздоровлення, залишаться без санаторіїв та таборів відпочинку. Їхні батьки будуть вимушені шукати нові та значно дорожчі заклади для лікування, а діти, чиї батьки не мають належних коштів , будуть проводити свій відпочинок у кращому разі на вулиці серед розпеченого асфальту разом зі своїми однолітками.

За словами начальника юридичного відділу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Наталії Гридіной, згідно закону, який діяв до 1 січня цього року, за рахунок їхнього фонду здійснювалося часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів. Проте на сьогодні, всього цього вже може не бути, оскільки фінансування з боку держави буде значно зменшено або взагалі припинено.

Окрім того, для прикладу, пані Наталія говорить, що у 2014 році у санаторії-профілакторії РДГУ оздоровилося 573 студенти, які мали для того медичні показання. Таке оздоровлення коштувало 915 тисяч гривень. Основні витрати здійснювалися на оплату праці працівників профілакторію (535 тисяч), витрати на харчування (336 тисяч), лікування пацієнтів (40 тисяч).

Присутній начальник управління молоді та спорту Віталій Ліпський, розповів, що позитивних наслідків від припинення фінансування він не бачить. Раніше їм вдавалося оздоровлювати по 7 тисяч дітей щороку. Дітлахи весело проводили час та готувалися до навчання.

- У цьому році ми можемо оздоровити лише 20 відстоків дітей, минулого року оздоровчі заклади могли приймати людей у повному обсязі, а сьогодні цього всього немає,- каже пан Віталій.

Перший заступник голови обласної ради була переконана в тому, що фонди категорично не можна об’єднувати, оскільки кошти почнуть розкрадатися. Єдиним виходом вважає загальний бунт.

Усі присутні зійшлися на думці, що кошти, які стосуються виключно людей та здоров’я майбутнього нації, влада хоче відібрати та направити невідомо куди. За круглим столом було вирішено не залишатися осторонь такого неподобства, коли здійснюється реформування за рахунок здоров’я людей, створити постійно діючу робочу групу та написати звернення до Арсенія Петровича, з проханням повернути все на свої місця.

17.08.2015Андрій Петровський



Рівне-Ракурс №10 від 17.08.2015p. 
На головну сторінку