Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №720 від 17.08.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

УЗД – міфи і реальність!

УЗД – міфи і реальність!

Зараз словом “УЗД” нікого не здивуєш, хоча ще років 20 тому це було справжньою революцією в світі медицини. Модний метод обстеження організму дозволяє на ранніх стадіях визначити відхилення від норми розвиток плоду або розпізнати починачі проблеми зі здоров’ям.

Але, незважаючи на свою зростаючу популярність, УЗД овіяне безліччю домислів, чуток і міфів. Що дійсно є міфом, а на що слід звернути увагу при проведенні цього ефективного методу діагностики?

Викриваємо міфи

Перш ніж розвінчати усталені міфи, давайте з’ясуємо, що являє собою УЗД. Це метод обстеження організму, заснований на звичайному коливанні, завдяки якому різні тканини і органи відображають високі звукові коливання. Спеціальний датчик, підключений до комп’ютера, передає ці коливання на екран у вигляді картинки.

Міф №1 “За допомогою УЗД можна обстежити весь організм!”

Це не так. За допомогою апарата можна “побачити” тільки органи, заповнені рідиною. Для запобігання повітряного бар’єру, фахівцями застосовується спеціальний гель. А ось всередині організму повітря не дозволяє обстежити деякі органи (легені, трахею, стравохід і шлунок).

Міф №2. “УЗД можна провести без огляду лікаря”

УЗД – всього лише додаткове обстеження, яке разом з комплексним оглядом лікаря покаже реальну картину стану організму. Так що йти самостійно на УЗД без призначення лікаря, немає сенсу. Це буде марна трата часу і грошей.

Міф №3. “За допомогою УЗД можна розпізнати будь-яку проблему і патологію”

Це теж невірно, тому що ультразвук покаже лише зміни обстежуваних органів, а ось функціональні розлади організму, на жаль, за допомогою цього методу виявити неможливо.

Міф №4. “УЗД вкаже на вагітність в перший день зачаття”

Це велика помилка, тому що тільки на 10-й день затримки за допомогою ультразвуку можна визначити маткову вагітність.

Міф № 5. УЗД шкідливо для здоров’я майбутнього малюка

Це одна з найбільш поширених помилок і багато вагітних жінок саме тому бояться йти на обстеження, помилково вважаючи, що завдадуть шкоди здоров’ю свого майбутнього малюка. Насправді, ультразвук – це всього лише високий писк, який ніяк не може вплинути на розвиток і стан плода. Для спостереження динаміки розвитку плоду, лікарі рекомендують робити УЗД під час вагітності не рідше ніж через 35-40 днів.

У будь-якому випадку слід пам’ятати, що лікувати захворювання на самому її зародку набагато легше і ефективніше, тому, вибравши даний метод обстеження, знайдіть хорошого фахівця і не покладайтеся на народні чутки і недоведені наукові факти.

17.08.2015



Рівне-Ракурс №10 від 17.08.2015p. 
На головну сторінку