№720 від 17.08.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
- Письменник Віктор Гюго використовував її як фарбу для своїх картин, художник-сюрреаліст Сальвадор Далі бачив естетичну красу у проливанні її на сорочку, а письменниця та феміністка Жорж Санд вважала, що її найкраще готує композитор Фридерік Шопен.
- Крапля кофеїну вбиває равлика. Кофеїн можна використати в якості екологічно чистого пестициду для знищення равликів і слимаків. Міцна кава спочатку робить їхні рухи безладними, а потім вбиває.
- Кава псує смак печива. Виявляється, смак печива в 11 разів краще розкривається, якщо його запивати молочними напоями, а от гаряча кава “змиває” всі відчуття раніше, ніж людина встигає натішитися десертом.
- Маленькі мішечки з кавовими зернами рекомендується класти в шафи з одягом – вони не тільки додають речам аромат, але і відлякують міль.
- Якщо в шерсті вашого домашнього улюбленця оселилися блохи – спочатку вимийте його засобом від бліх, а потім натріть кавовою гущею та ретельно змийте її. В результаті отримаєте вихованця з шовковистою шерстю і приємним запахом.
- Термін “Американо” з’явився під час Другої Світової Війни. Браві американські солдати не могли пити міцний європейський кави і просили розбавити його водою.
- В Японії вважають, що користь організму приносить не тільки вживання кави всередину, але і ванни з кави, секрет приготування яких майстри зберігають у таємниці. Відомо лише, що кавову масу, налиту у ванну, нагрівають до 65 градусів, лежати в ній потрібно не менше двадцяти хвилин. Ефект – підвищується життєвий тонус і зникає втома. Ці процедури настільки популярні в Японії, що існує мережа кавових саун, у яких є не тільки ванни, але і басейни з кавою.
17.08.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 17.08.2015p. На головну сторінку |