№725 від 21.09.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Відсоток виконання Коаліційної угоди за дев’ять місяців роботи нинішнього парламенту дуже малий: за різними оцінками, від 10% до 40% (це вже хто, як і чому підраховує) — стверджується у публікації порталу www.business.ua. На початку вересня нинішній склад коаліції почав змінюватися. Рішення про вихід з неї прийняла фракція Радикальної партії. Розкольні настрої досі витають в “Самопомочі” і “Батьківщині”. Але який би формат коаліції не склався в майбутньому, її депутати вже увійшли в історію. І вони, як суб’єкти законодавчої ініціативи, що голосують за закони, несуть відповідальність за виконання Коаліційної угоди і проведення реформ.
Короткі вихідні дані
Під час роботи двох перших сесій Верховної Ради восьмого скликання (за 17 липня 2015 включно) народні депутати зареєстрували 2 004 проекти законів, з яких 129 були прийняті як закон. У парламенті створено вісім фракцій і груп:
фракції партій “Блок Петра Порошенка” (143 депутати), “Народний Фронт” (81 депутат), Опозиційного блоку (43 депутати), Об’єднання “Самопоміч” (31 депутат), Радикальної партії Олега Ляшка (21 депутат), Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина “(19 депутатів); депутатські групи “Відродження” (22 депутати) і “Воля Народу” (19 депутатів).
Показником ефективності праці фракцій і груп у контексті конструктивності законодавчих актів була обрана частка прийнятих як закон законопроектів із числа всіх зареєстрованих фракцією або групою. Також важливим показником є кількість зареєстрованих і прийнятих законопроектів у розрахунку на одного депутата - члена фракції або групи. Всі законопроекти діляться за спрямованістю тематики, і саме так оцінена ефективність праці фракцій і груп (див. “Порівняльна оцінка ...”).
Зрозуміло, що автоматично задніх пасуть фракції і депутатські групи, які не ввійшли в коаліцію. І оцінювати їх законотворчість тільки кількісними показниками складно - їх законодавчий результат природним чином залежить від жорсткого фільтра коаліціантів. Інша справа такий показник, як кількість поданих законопроектів, - від політичного формату він вже точно не залежить. Свідчення тому - невисока активність депутатів з двох найбільших провладних партій. Вивчайте. І робіть висновки самі.
21.09.2015 | Петро Семенов |
Рівне-Ракурс №10 від 21.09.2015p. На головну сторінку |