№259 від 28.09.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
Незабаром буде півроку, як Олександр Данильчук (на фото) обраний головою Рівненської обласної ради. За цей невеликий, як для посадовця, час він встиг зробити чимало корисного для нашої області. Втім, сидіти без роботи, без здійснення власних задумів та планів, Олександр Юрійович не звик.
- За час роботи на посаді голови облради Ви встигли об’їхати чи не всі райони області. Які проблеми Ви побачили і як можна їх вирішити?
- Що мене найбільш негативно вразило – це дороги та слабка матеріальна база закладів освіти, культури та охорони здоров’я. Потрібно дуже багато капіталовкладень, аби їх реанімувати. Принаймні, побачене допоможе мені при формуванні бюджету на наступний рік: за підтримки депутатів облради намагатимуся закласти на це якомога більше коштів. Це єдине, чим ми зможемо нині підтримати райони.
Існує чимало проблем із газифікацією області. Є села, де люди провели труби по вулицях, підвели до осель газ. А до цих населених пунктів газомагістралі не підведені, не вистачає кількасот метрів. На це теж потрібні кошти.
Прикро, що так само погано і з дозвіллям молоді на селі. Їй, фактично, ніде себе подіти. Я постійно спілкуюся на цю тему з головою парламентського Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Миколою Томенком, спільно шукаємо шляхи виходу з цієї ситуації.
- А чому у нас такі проблеми з дорогами? Адже їх щороку ремонтують. Можливо, причина у недостатньому контролі за якістю ремонтних робіт з боку Служби автомобільних доріг в Рівненській області?
- Від Федора Жежука мало що залежить. Головне - збільшити в бюджеті видатки на утримання доріг хоча б удвічі. Цього року запланували 50 мільйонів гривень, наступного - будемо просити 100. Але ж потрібні мільярди гривень, а взяти їх ніде. Єдине, що відтепер, відповідно до рішення сесії облради, титульні листки для ремонту доріг будемо затверджувати й перевіряти спільно з облдержадміністрацією. Це дозволить рівномірно розподіляти кошти по районах.
- Депутати обласної ради будуть затверджувати тарифи на тепло. Не боїтеся брати на себе відповідальність за це непопулярне серед мешканців Рівного рішення?
- Так, до нас звернулося керівництво міста з проханням затвердити на черговій сесії нові тарифи, які вже погодили на засіданні Рівненського міськвиконкому. Ми повинні це зробити. Якщо не приймемо, то з нами не підпишуть договорів про постачання газу. Люди тоді замерзнуть. Якщо раніше газ коштував 40 доларів за тисячу кубометрів, то нині - 95. І ми змушені затверджувати нові тарифи. Виходимо з тієї ціни, яку нам пропонує “Нафтогаз України”. Аналогічна ситуація з тарифами на водопостачання та водовідведення. Але тепер, як пообіцяли керівники “Комуненергії”, в оселях рівнян буде гаряча вода.
- Нещодавно Ви у складі делегації побували у словацькому місті Зволен. Якою була мета цієї поїздки?
- Такі поїздки - це, передусім, нові зустрічі, знайомство з регіоном. Представники міської влади підписали договір про співпрацю між Рівним і Зволеном. Наступного року подібний документ плануємо підписати на міжобласному рівні. Це дозволить нам налагодити співпрацю в галузях туризму, культури тощо.
- З якими бідами йдуть люди до Вас на прийом?
- Я вже провів чотири зустрічі з мешканцями області. У більшості випадків люди просять грошей на лікування, навчання. У когось хата згоріла, в іншого - ще якесь горе, й кожному мушу допомогти. За чотири місяці поспілкувався майже з 300 особами, від 162 надійшли письмові звернення і 21 – колективне. Намагався нікому не відмовити. Всі кошти, заплановані на допомогу, з фонду вже роздав. А це близько 76 тисяч гривень.
- Нещодавно за Вашого сприяння було створено обласну федерацію греко-римської та вільної боротьби. Це Ваша ідея?
- До мене звернулися борці й попросили допомогти. Я ж свого часу довго займався боротьбою, і нині навіть підтримую у Березному спортивний клуб імені заслуженого тренера України Станіслава Коваля. Завдяки цьому клубу на Рівненщині й збереглася боротьба як спортивна дисципліна. У Костополі провели установчу конференцію.
Перед цим я поспілкувався з місцевими бізнесменами щодо підтримки розвитку цього виду спорту. Адже лише за цей рік 27 наших борців стали призерами всеукраїнських та європейських турнірів. Президентом федерації обрали підприємця Олексія Корунова, а мене - почесним президентом. Відтепер будемо ставити питання, щоб у нашій області проводили змагання всеукраїнського рівня.
- А як стосовно підтримки футбольного клубу “Верес”? Міська влада зі сподіванням дивиться на Вас...
- В області буде створено фонд підтримки спорту. На моє прохання допомогти пристало чимало місцевих бізнесменів. Бо знайти одного спонсора, аби той підтримав футбольний клуб, дуже важко. Хоча я спілкувався в Києві з колишнім футболістом київсь-кого “Динамо”, пропонував йому зайнятися “Вересом”, але остаточного рішення він ще не прийняв.
28.09.2006 | Спілкувався Володимир ПОПИК |
Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 |