№733 від 16.11.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
До Костопільського відділу поліції звернулися місцеві мешканці щодо заволодіння обманним шляхом їхніми грішми через мережу Інтернет. Чоловіки в загальному перерахували шахраям майже п’ять тисяч гривень.
Продавець надіслав смс-повідомлення з номером банківської картки, на яку треба було переказати дві тисячі 300 гривень, що і зробив покупець через термінал самообслуговування. Отримавши гроші, зловмисник на зв’язок більше не виходив, бо номер у мережі більше був недоступний. Із аналогічною шахрайською схемою стикнувся і 41-річний житель Костополя, який на тому ж таки сайті за попередньою домовленістю перерахував дві тисячі 390 гривень на банківську картку, як завдаток за комплектуючі до комп’ютера.
Через декілька днів очікування потерпілий зрозумів, що його ошукали. За цими фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального Кодексу України, яка передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до трьох років. Правоохоронці вкотре звертаються до громадян бути обачними під час купівлі товарів через інтернет-сайти. Особи з недобросовісними намірами охоче приймають завдатки, оплату частинами чи у повному розмірі за виставлений на продаж товар, якого взагалі може не існувати.
Шахраї проводять вибірку товарів, які користуються підвищеним попитом і зазначають на них привабливо низьку ціну, значно нижчу, ніж у інших продавців.
Популярним у мережі способом шахрайства є продаж неіснуючого товару, вартістю декілька гривень. Ошукана особа, вважаючи завданий збиток дріб’язковим, не звертається до правоохоронців. Проте, для зловмисника кількість невеликих надходжень в результаті складається у “кругленьку” суму. Торгівля давно заполонила популярні соціальні мережі, де також не обходиться без нечистих на руку користувачів.
Складність встановлення цих шахраїв полягає у віддаленості місця їх перебування, проблем з ідентифікацією та відслідковуванням руху коштів, здобутих злочинним шляхом. Щоб не стати наступною жертвою шахраїв, правоохоронці застерігають громадян не перераховувати гроші, поки не отримаєте замовлений товар, а в разі надходження сумнівної інформації, пов’язаної із необхідністю перерахунку грошей, звернутися до поліції за номером телефону “102”.
16.11.2015 | Прес-служба ГУ Національної поліції України в Рівненській області |
Рівне-Ракурс №10 від 16.11.2015p. На головну сторінку |