№260 від 06.10.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультпункт
Мати пристойну підтримку з боку держави хоче кожен, хто йде на заслужений відпочинок. Мінімальний розмір пенсії за віком - у жінок 20, а у чоловіків 25 років страхового стажу - встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і нині складає 359 гривень.
Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку керівники Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провели прес-конференцію для рівненських ЗМІ. Як наголосив начальник головного управління Володимир МАЗУРОК, робота органів ПФУ в області спрямована на забезпечення повного і своєчасного надходження коштів до бюджету Фонду і стабільне та своєчасне фінансування виплати пенсій та грошової допомоги.
Перше залежить від свідомого ставлення працюючих громадян та їхніх роботодавців до виконання вимог трудового законодавства і, як відзвітувалися чиновники, виконується із перевершенням минулорічних показників. Тобто, за січень-серпень 2006 року до пенсійного бюджету області з усіх джерел фінансування надійшло 999,6 мільйона гривень, що на 79,8 мільйона більше, ніж за відповідний період минулого року. До того ж, мобілізовано 590,6 мільйона гривень власних надходжень.
У результаті проведених Фондом перерахунків розмір призначеної пенсії по Рівненській області склав 411 гривень 30 копійок.
На жаль, наша область забезпечує себе власними коштами для пенсійних виплат лише на 58 відсотків. Платники податків у регіоні заборгували Пенсійному фонду близько 22,5 мільйона гривень. Що стоїть за цією цифрою? Втрачений трудовий стаж, порушення пенсійних прав наших громадян. Стаття 16 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” надає право найманим працівникам отримувати від страхувальника підтвердження щодо сплати страхових внесків і вимагати сплати їх у повному обсязі. У разі, якщо страхові внески сплачено не в повному обсязі, до страхового стажу працівника буде зараховано лише період, пропорційний кількості днів, за які фактично сплачені страхові внески. Якщо ж підприємство нараховує заробітну плату, яка є меншою від мінімальної, то й стаж зараховується частково.
Негативно впливає на стан речей і демографічна ситуація в регіоні. Сьогодні на Рівненщині отримують пенсію за Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” 282866 осіб, а середньооблікова чисельність найманих (застрахованих) працівників - 285530 осіб. Згадаємо, що середня заробітна плата по місту становила у першому півріччі 989 гривень на місяць (а по області - ще менше), і стане зрозумілим, як важко такій кількості працюючих “утримувати” зростаючу кількість пенсіонерів. А, тим часом, пенсіонерам, яким усе складніше виживати - адже далеко не всі вони є нардепами або держслужбовцями - уряд готує сюрпризи у вигляді відміни пільг. Натомість обіцяють ощасливити громадян похилого віку, піднявши аж на сім гривень мінімальний розмір пенсії і “дотягти” його до 366 гривень. Разом із тим, ходять чутки про підвищення пенсійного віку жінкам до 60 і чоловікам - до 67 років. Мовляв, такими є європейські стандарти. А чи доживемо ми, рівняни, до тієї європейської пенсії? Та це вже тема іншої розмови.
06.10.2006 | Валентина ЗАХАРОВА |
Рівне-Ракурс №10 від 06.10.2006p. На головну сторінку |