№735 від 30.11.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Взимку приходить не тільки холод, але й застуда й вірусні захворювання. Тим, хто хоче вберегтися від них, а в разі хвороби швидко її позбутися, можна порадити використовувати рослинні антибіотики.
Алое. Алое також здавна застосовують для профілактики й боротьби із хворобами, спричиненими вірусами й бактеріями. Цей ефект зумовлений наявністю в рослині такого компоненту, як ацеманан. Він спрацьовує відразу у двох напрямках: бореться з вірусами, бактеріями й грибками, а також стимулює та зміцнює імунну систему. Зміцнити імунітет можна за допомогою такого коктейлю: кефір, мінеральна вода, розсіл квашеної капусти й сік алое (порівну). Приймати щодня по столовій ложці. А можна сік алое вживати, додаючи по 1 ч. л. у свіжовичавлений овочевий або фруктовий сік.
Чебрець. Одна з головних олій, що входять до складу чебрецю, під назвою тимол, за силою дії у 25 разів (!) переважає такий потужний антисептик, як фенол. Тому чебрець має протизапальні, знеболювальні, відхаркувальні, бронхорозширювальні, спазмолітичні й багато інших властивостей. Окрім того, чебрець допомагає за метеоризму й сприяє ліпшому перетравлюванню їжі. Чебрець можна застосовувати як приправу, посипаючи ним їжу, або просто заварювати як звичайний чай: 1 ч. л. подрібненого сухого чебрецю залити склянкою гарячої води (90С) й накрити блюдцем, щоб корисні ефірні олії не випарувалися, настояти 15 хв, пити теплим.
Олія чайного дерева. Ефірну олію чайного дерева використовують як антисептик у медицині. Вона сприяє одужанню та знижує ймовірність зараження на вірусні захворювання. Крім того, цю олію радять застосовувати за грибкових захворювань шкіри. Дезінфікувальні властивості олії використовують також у гігієні, косметиці. Олія чайного дерева дуже ефективна під час лікування бронхіту й кашлю. Потрібно змішати 3-5 крапель олії зі столовою ложкою маслинової олії та розтирати груди й спину.
Часник. Часник найвідоміший природний антибіотик, цінні властивості якого відомі з давніх часів. У свіжих зубчиках часнику містяться фітонциди, які вбивають бактерій, патогенні грибки і деяких паразитичних інфузорій. Ця рослина не тільки допомагає впоратися з різноманітними інфекціями, а й запобігає авітамінозу, підвищує імунну опірність організму. Застосовують його як зовнішій і внутрішній засіб. Протипоказаннями є індивідуальна гіперчутливість, гострі захворювання шлунка та кишківника, запальні процеси небактериальной природи, локалізовані в печінці чи нирках, епілепсія. При вагітності, лактації, цукровому діабеті, зневодненні кількість споживаного часнику слід обмежити. Часник також не можна приймати одночасно з лікарськими препаратами, що знижують згортання крові. Безконтрольне зовнішнє застосування може викликати роздратування шкіри аж до хімічних опіків.
30.11.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 30.11.2015p. На головну сторінку |