Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №737 від 14.12.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Вплив коньяку на артеріальний тиск

Про взаємозв’язок між прийомом коньяку та артеріальним тиском знають усі. Суперечки починаються при спробі з’ясувати механізм цього впливу — підвищення чи все-таки зниження тиску. Як не парадоксально, але правдиві обидві сторони.

Вживання коньяку невеликими дозами (до 70 грамів на добу для здорової людини, рекомендується 30 грам) знижує тиск за рахунок розширення судин і зняття їх спазму. Також падає рівень холестерину в крові, що зменшує ризик розвитку атеросклерозу — хронічного захворювання артерій, що впливає на їх еластичність.

Коньяк знижує тиск за рахунок наявності в складі танінів і дубильних речовин, яких немає в інших алкогольних напоях. У рекомендованих кількостях користь коньяку для профілактики серцево-судинних захворювань не заперечується навіть лікарями-кардіологами. Але офіційно про це говорять лише деякі фахівці. Решта бояться, що населення зрозуміє їх неправильно і буде зловживати коньяком, прикриваючись його корисними властивостями.

При низькому імунітеті, нездужання, судинної слабкості і інших захворюваннях лікуючий лікар може порекомендувати хворому раз на кілька днів випивати трохи коньяку або додавати пару крапель напою в чай. Головне пам’ятати, що самолікування неприпустимо і перед втіленням в життя будь-які ініціативи потрібно обговорювати зі своїм лікарем.

Після випитих 80-100 грам спостерігається зворотний ефект — коньяк підвищує тиск. Відбувається це швидко і повністю перекриває ефект зниження тиску за рахунок розширення судин. Справа в тому, що значні дози алкоголю, потрапляючи в кров, викликають прискорене серцебиття. Серце починає інтенсивно перекачувати кров, навантаження на судини зростає, що підвищує тиск.

У високій концентрації сивушні масла в коньяку негативно впливають на центральну нервову систему, нирки і печінку. Неправильна робота цих органів і систем теж веде до проблем із серцем.

Висновок: в залежності від кількості випитого коньяк знижує або підвищувати тиск. Здорові люди можуть використовувати його для профілактики серцево-судинних захворювань, пам’ятаючи про рекомендовані дози. При гіпертонії та інших серйозних розладах регулювати артеріальний тиск коньяком смертельно небезпечно. Це допускається тільки з дозволу лікаря.

14.12.2015



Рівне-Ракурс №10 від 14.12.2015p. 
На головну сторінку