Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №742 від 27.01.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Ігор Мічуда: “Минулий рік показав, що на Рівненщині будувати чесно вигідно”

Ігор Мічуда: “Минулий рік показав, що на Рівненщині будувати чесно вигідно”

Про те, що будівництво є вкрай важливою галуззю економіки говорити зайвий раз не потрібно. Дійсно, від того наскільки добре працюють будівельники напряму залежить добробут області. До останнього часу інвестиції в цю галузь стримувалися штучно, через нашу бюрократичну машину, яка, скажемо так, не завжди прозоро і швидко видавала необхідні для будівництва документи. Після того, як Державну Архітектурно – Будівельну інспекцію в Рівненській області очолив Ігор Мічуда, ситуація почала стрімко змінюватися на краще. Тому автор попросив Ігоря Володимировича розповісти про те, як ДАБІ спрацювало в минулому році і про плани на рік нинішній.

- Вважаю, що для ДАБІ рік 2015 пройшов плідно. За цей період на Рівненщині, попри дійсно дуже складну економічну ситуацію, було введено в експлуатацію 400 тисяч квадратних метрів житла, цифра навіть для “докризових” років більш ніж пристойна. Нами було за минулий рік видано 5331 документ дозвільного характеру на проведення будівельних робіт та 4026 об’єктів введено в експлуатацію. Сьогодні вже немає скарг на те, що наші фахівці невчасно розглядають документи, а сама процедура їх отримання стала швидкою і, що головніше, прозорою. Тобто усі бажаючі будуватись не мають проблем із отриманням потрібних документів. Інша проблема з якою я стикнувся буквально з перших днів роботи - це справжня будівельна анархія. Тобто нечисті на руку забудовники довгі роки будували, взагалі не звертаючи увагу на існуючи нормативи, порушуючи при цьому закони. Чому так було? Ці ділки були впевненні, що все можна “порішати”. Тобто за хабар представники контролюючих органів просто “заплющували очі” на відверте нехлюйство забудовників. Це дуже небезпечно, бо житло мусить бути в першу чергу безпечним і діючи норми будівництва розробляли саме для цього. Спроби ж будь-яким шляхом здешевити будівництво можуть мати дуже погані наслідки. Для того, аби навести лад в цій царині за 2015 рік було здійснено 949 перевірок, з яких усього 57 планових. Було виявлено 367 порушень і складено 249 приписів щодо припинення будівництва. На порушників було покладено штрафів на загальну суму 3 мільйони 250 тисяч гривень. Хочу зауважити – наше завдання було не залякувати та штрафувати порушників, а навести елементарний порядок в будівельній галузі. Тобто коли забудовник працює чесно, витримує всі норми, ми йому не те що не заважаємо, а навпаки допомагаємо, бо він працює на благо суспільства. Тим же хто звик будувати неякісно показуємо, що дешевше бути чесним, бо інакше штрафів та приписів не уникнути, “порішати” як колись вже не вдасться. Думаю за минулий рік цю просту істину нам вдалося донести.

Що ж стосується нинішнього року, то ми не знижуючи темпу працюємо. Сьогодні я готую дуже серйозне подання на нашу обласну Гільдію інженерів – проектантів, Гільдію інженерів – технологів, Спілку архітекторів, Спілку державних спеціалістів із технічної інвентаризації в якій є конкретні прізвища “фахівців”, які не тільки не виконували свої обов’язки, а навіть напряму допомагали нечистим на руку ділкам порушувати всі можливі норми при будівництві. Думаю, що таким людям не місце серед фахівців будівельної галузі.

27.01.2016Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 27.01.2016p. 
На головну сторінку