Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №743 від 01.02.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Олег Червонюк: “Тільки наші українські промисловці зможуть врятувати державу”

Олег Червонюк: “Тільки наші українські промисловці зможуть врятувати державу”

Минулого четверга в Рівному сталася незвична для нашого часу подія – на Рівненському льонокомбінаті була урочисто відкрита нова котельня, яка працює на біомасі. Дійсно, в останні роки ми звикли до інших новин - про затримання, пограбування або ж закриття чергового підприємства. А тут - запуск котельні, яка працює за принципово новою енергоощадною технологією. Тому не дивно, що на урочистості зібралося ледве не усе керівництво області: голова РОДА Віталій Чугунніков, міський голова Рівного Володимир Хомко та секретар Рівненської міської ради Олексій Муляренко. Звісно, були урочисті промови та побажання відродженому Рівненському льонокомбінату процвітання, а його власнику Олегу Червонюку - успіхів у подальшому розвитку підприємства, яке ще не так давно було майже знищеним та розкраденим, а сьогодні є флагманом вітчизняної легкої промисловості в Україні. Після урочистостей під час прес-конференції для ЗМІ Олег Червонюк розповів про саму котельню та нові перспективи, які відкриватимуться на підприємстві в найближчому майбутньому.

- Ми працюємо за п’ятирічним планом, і тому кожна наша дія є частиною плану розвитку Льонокомбінату. Будівництво котельні, що працює на відходах деревообробки, було заплановано кілька років тому. Перед нашим підприємством постала проблема зниження собівартості тканини, адже через використання газу на виробництві її собівартість дорожча за турецьку. А в Туреччині газ дешевше, ніж в Україні. Тому ми вирішили замінити енергоносій і збудувати котельню, яка б працювала на біомасі, хоча обладнання на таку котельню коштує значно дорожче. Будівництво тривало три роки, і загальна вартість котельні потужністю 4 мВт сягнула двох мільйонів євро. При цьому хочу зазначити, що ми не отримали жодної гривні з бюджету, а навпаки з усього придбаного обладнання сплатили 20% його вартості у вигляді ПДВ. Зазначу, що на європейських країнах, підприємства, які впроваджують “зелену енергетику”, не тільки не платять податки, а ще й отримують часткове відшкодування за придбане обладнання. Це щодо нашого “шляху в Європу”.

Чому ми так широко висвітлюємо пуск нової котельні? Річ у тім, що для того щоб Україна вижила як держава, а наші люди перестали бути однією з найбідніших націй в Європі, нам потрібно відроджувати виробництво. При цьому, на мою думку, навряд чи нам доводиться сподіватися на якісь суттєві іноземні капіталовкладення. В Україні є достатньо людей, які можуть збудувати завод чи фабрику. На жаль, майже всі вони бояться вкладати гроші у виробництво. Тому ми своїм прикладом показуємо – в нас можна будувати промислові підприємства, вони будуть рентабельні, і наша українська продукція може бути конкурентоздатна не тільки в нас, а й у світі. Ось простий приклад. Ми збудували котельню, яка працює не на дорогому імпортному газі, а відходах деревообробки, які взагалі бездумно спалюються в нас. Такі котельні потрібні для багатьох підприємств, технологічний цикл яких вимагає використання великої кількості пари та тепла. Є приклад - давайте будуйте. Інша проблема – високі тарифи на тепло для населення. Ось проста можливість зробити опалення значно дешевшим. Будуймо котельні, що працюватимуть на відходах. Економія для всіх, а ще й Україна частково злізе з “газової голки” Росії. Головне ж - треба працювати, бо без цього нормальної країни в нас не буде ніколи.

01.02.2016Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 01.02.2016p. 
На головну сторінку