Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №743 від 01.02.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Лютий – час очищення та зміцнення сечового міхура

Лютий – час очищення та зміцнення сечового міхура

Сечовий міхур - це порожнистий м’язовий орган, який розташований в малому тазі й слугує для накопичення сечі та її подальшого виведення з організму. Залежно від кількості рідини, яка в нього надходить із нирок, сечовий міхур може зменшуватися і збільшуватися у своїх розмірах. У середньому він вміщує від 500 до 700 мл рідини. Порушення функціонування клапанів і м’язів, що “виганяють” з нього сечу, призводить до збоїв у сечовипусканні й може бути причиною запалення сечового міхура, утворення в ньому каменів тощо. Щоб цьому запобігти, рекомендується регулярно проводити очищення цього органа. А також дотримуватися таких правил: пити часто, але потроху; не затримувати сечовипускання на тривалий час; готувати їжу переважно на парі чи в духовці та стежити за своїм харчуванням.

Поради цілителів та натуропатів

Цілитель, кандидат педагогічних наук П.В. Плотніков для очищення сечового міхура рекомендує узяти в рівних кількостях: кукурудзяні приймочки, листя чорниці, траву мучниці, стулки квасолі, молоді пагони туї, вівсяну солому, стебла лікоподію (народна назва: плаун); 4 ст. л. цієї суміші залити 0,5 л окропу, настояти в щільно закритій посудині 30 - 40 хв, перецідити й відтиснути. Уживати настій гарячим по 0,5 склянки 4 рази протягом дня за годину до їди. Одночасно приймати гарячі ванни й робити гарячі припарки на ділянку сечового міхура. Курс - 5 днів. За відсутності ефекту після п’ятиденної перерви курс можна повторити.

Юрій Батулін, автор оздоровчої системи “Можливості людини в екстремальних умовах” для оздоровлення сечового міхура радить скористатися такими рецептами.

1. Подрібнити 100 г коренів шипшини, залити 0,5 л спирту (70 - 50%). Настояти місяць у темному місці. Приймати по 1 ч. л. на 100 мл води.

2. Подрібнене в порошок насіння моркви приймати по 1 ч. л. тричі на день, запиваючи теплою перевареною водою.

Народний цілитель, професор І.П. Неумивакін для виведення каменів із сечового міхура рекомендує такий засіб: 1 ст. л. натертого хрону залити склянкою гарячого молока, можна додати 1 ч. л. меду та сік одного лимона; настояти 10 хв, перецідити. Пити потроху протягом дня.

Народна цілителька та натуропат Олена Світко пропонує рецепт яблучного оцту для посилення очисних процесів у сечовому міхурі: 1 кг яблук (бажано червоних) ретельно промити, пропустити через млинок для м’яса разом зі шкіркою, плодоніжками й насінням, додати склянку меду, 40 г сухарів з житнього хліба і 20 г дріжджів. Усе ретельно перемішати й залишити настоювати 9 днів (готувати цей засіб ліпше на місяць, який наростає). Потім перецідити, додати на 1 л отриманої рідини ще 100 г меду чи цукру. Залишити оцет побродити ще 5 - 7 днів, опісля чого його слід розлити по пляшках. Приймати по 1 ст. л., розвівши в склянці води й додавши меду. Курс - тривалий.

Народний цілитель хаджі Базилхан Дюсупов для тих, у кого є камені в сечовому міхурі, пропонує позбутися від них таким чином: подрібненою ріпчастою цибулею наповнити половину пляшки, залити по вінця спиртом чи горілкою, настоювати 10 діб в теплому місці, потім перецідити. Приймати двічі на день перед їдою по 1 - 2 ст. л.

Народні рецепти для оздоровлення сечового міхура

Для очищення сечовивідних шляхів 1 ч. л. подрібненого кореня аїру болотного залити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хв, перецідити. Отриманий настій приймати по 0,5 склянки 4 рази на день за 30 хв до їди протягом 2 тижнів.

Узяти по 2 ст. л. листя хвоща польового, квіток пижма, 4 ст. л. листя брусниці, залити суміш 4 склянками окропу й 30 хв потримати на водяній бані. Перецідити й приймати по 1 склянці вранці та ввечері.

Змішати по 1 ч. л. дрібно натертих ріпчастої цибулі та яблук, додати таку ж кількість меду. Приймати за 30 хв до їди тричі на день, кожного разу готуючи свіжу суміш.

Дрібно нарізані 2 цибулини середнього розміру присипати цукром і залишити до ранку, перецідити. Приймати утворений цибулевий сік із цукром по 1 ст. л. двічі на день. Курс – 1 місяць.

Якщо в сечі є білок, потрібно 1 ч. л. насіння петрушки городньої потовкти в ступці й заварити 1 склянкою окропу. Настояти 2 години, охолодити, перецідити й випити протягом дня невеликими порціями.

У разі каменів у сечовому міхурі перед молодиком рекомендують взяти 10 очищених зубчиків часнику, дрібно нарізати, залити 1 л горілки і настоювати на сонці 9 діб. Щойно почнеться молодик, випивати по 50 мл цієї настоянки 1 раз на день натщесерце. Перед вживанням засіб слід збовтувати. Приймати протягом всього Молодика. Наступного Нового Місяця очищення можна повторити.

Узяти 1 ст. л. тертого хрону, залити склянкою киплячого молока, потримати 10 хв у теплі, перецідити й випити протягом дня потроху невеликими ковтками.

Ефективно перешкоджає утворенню каменів у сечовому міхурі настій споришу: 2 ст. л . трави залити склянкою окропу й потримати на водяній бані 15 хв. Потім 45 хв настояти, перецідити й долити окропом до початкового об’єму. Пити по 0,5 склянки тричі на день перед їдою.

Активно сприяє виведенню каменів із нирок і сечового міхура відвар насіння шипшини: 1 ч. л. подрібненого насіння залити склянкою окропу й 15 хв кип’ятити на повільному вогні. Настояти 2 години, перецідити й пити по 0,25 склянки тричі на день перед їдою.

Узяти по 1 ст. л. квіток пижма й трави хвоща польового, по 2 ст. л. листя брусниці, кореневищ лепехи й кореневищ пирію. Залити 1 ст. л. суміші склянкою окропу, кип’ятити 5 хв, перецідити. Приймати вранці й увечері під час їди по 1 склянці.

Хороший очисний результат має суміш меду й меленого насіння селери, узятих у рівній частинах. Приймати по 1 ч. л. тричі на день.

Узяти 3 ст. л. листя смородини, залити 0,5 л окропу, настоювати 15 - 20 хв, потім перецідити й відтиснути. Настій довести до кипіння і, всипавши в нього 2 ст. л. свіжих чи сушених ягід смородини, знову поставити настоюватися на 30 хв. Приймати протягом дня по 0,5 склянки, ягоди з’їсти.

Змішати в рівних частинах очищені кедрові горішки й мед. Уживати щодня по 3 - 4 ч. л. цього засобу.

Увага! Хоча б якими простими й нешкідливими здавалися вам деякі методи очищення, без консультації з лікарем застосовувати їх не варто.

Вправи для сечового міхура

Ніхто не підраховував, скільки людей змушені уникати спілкування, відвідування громадських заходів, театру, бояться відправитися в подорож і навіть ходити до магазину, розташованого в 15-ти хвилинах ходьби від будинку. І виною цьому - ослаблення мускулатури сечового міхура, що зумовлює нетримання сечі. Поліпшити ситуацію допоможе спеціальна гімнастика, яка зміцнює м’язи живота й промежини.

Проте для початку слід навчитися відчувати м’язи промежини. Для цього під час сечовипускання постарайтеся зупиняти потік сечі. Якщо вам вдається хоча б незначною мірою уповільнити цей процес, означатиме, що ви користуєтеся потрібними м’язами. Якщо не вдається відчути потрібні м’язи, фахівці рекомендують для початку стримувати потік сечі рукою. Затисніть м’яз, потримайте його в такому стані й на рахунок “три” розтисніть, а потім повторіть усе спочатку.

Тренування мускулатури - справа нешвидка. Наберіться терпіння і тренуйтеся щодня, принаймні, один раз на день. Ви відчуєте, як з часом ваші проблеми відступають.

1. Ляжте на спину й розслабтеся. Тепер спробуйте одночасно напружити м’язи таза й промежини. Стежте, щоб м’язи внизу живота також були напружені. Утримуйте напругу 5 - 7 секунд, потім розслабтеся. Виконуючи вправи, дихайте рівно.

2. Зігніть коліна, ступні - на підлозі. Міцно стисніть коліна, зберігаючи загальне напруження м’язів промежини. Утримуйте положення 5 - 7 секунд, потім розслабтеся.

3. Напружте м’язи промежини й підтягніть до живота ліву ногу, потім випряміть її і покладіть на підлогу. Повторіть те саме з правою ногою.

Робіть три підходи по 5 разів.

4. Ляжте на спину, руки розслабте й покладіть по боках. Напружте м’язи промежини. Зігніть коліна і поставте ступні на підлогу. Затисніть між колінами м’яч й утримуйте його. Голову та спину до лопаток відірвіть від підлоги й одночасно підніміть таз угору. У крайньому верхньому положенні повільно (інакше вислизне м’яч!) переміщайте таз поперемінно: вправо, на середину, вліво. Закінчіть у середньому положенні. Під час виконання вправи намагайтеся дихати рівно - тільки так ви зможете зберігати загальне напруження м’язів промежини. Робіть 8 разів – потім пауза. Три підходи.

Вправи для м’язів тазового дна можна поєднувати з повсякденними справами. Наприклад, якщо ви їдете в автобусі, стоїте в черзі, миєте посуд, піднімаєтеся по сходах чи просто прогулюєтеся вулицею, скористайтеся моментом, аби потренувати м’язи промежини, напружуючи їх. Дуже добре напружувати м’язи промежини, коли несете якісь вантажі - це буде хорошою профілактикою опущення сечового міхура.

Крім того, для сечового міхура корисні такі вправи, як нахили тулуба в боки, присідання, колові обертання тазом, повороти тулуба вліво й вправо, імітація їзди на велосипеді та ходьби на лижах, напруга і розслаблення м’язів стегон, перехресні рухи ногами, згинання ніг поперемінно в колінних суглобах, підняття таза тощо.

Така лікувальна фізкультура і вправи для сечового міхура носять терапевтичний ефект й дуже корисні. Вони підвищують тонус м’язів малого таза, уретри, спини та живота та позитивно впливають на ушкоджені тканини уретри й сечового міхура, нормалізуючи тим самим його діяльність.

До того ж у разі нетримання сечі перше, що потрібно зробити, - це чітко встановити графік відвідування туалету. Почніть з невеликих інтервалів, наприклад, щогодини. Через кілька тижнів збільште інтервал, поступово довівши його до 2,5 - 3 годин. Дослідження показали, що таким чином удається позбутися від нетримання 12% людей, а в 75% спостерігається значне поліпшення.

Продукти, корисні для сечового міхура

- Журавлина. Незважаючи на те, що це кисла ягода, вона має такі цілющі властивості, які захищають сечовий міхур від утворення в ньому каменів.

- Яблука, сливи та банани містять пектини, які сприяють виведенню з організму токсинів.

- Висівки значно поліпшують постачання сечового міхура кров’ю.

- Шипшина поліпшує тонус стінок сечового міхура.

- Обліпиха сприяє регенерації

- Насіння гарбуза багате на вітамін E, який відповідальний за стан слизової оболонки сечового міхура й своєчасне виведення сечі.

- Жирна риба - містить вітамін D і цінні жирні кислоти, котрі також дуже корисні цьому органу.

Крім того, у раціоні обов’язково мають бути присутні зернові, бобові, морква, капуста й фрукти. Проте не кожен фрукт корисний для сечового міхура. Більш того, є й інша їжа, яка вважається шкідливою для нього.

Продукти, небезпечні для сечового міхура

- Цитрусові фрукти та їхні соки, ананаси.

- Кава, шоколад (особливо гарячий), чорний чай у великих кількостях.

- Подразнювати сечовий міхур можуть цукор, мед, гострі приправи та соуси.

- Людям з чутливим сечовим міхуром слід обмежити споживання помідорів і приготованих із них соусів та паст.

- Жирні сири також, як і вершки, негативно впливають на сечовий міхур.

- Газовані, енергетичні напої та алкоголь також не корисні для нього.

- Сіль здатна викликати затримку рідини в організмі, що, своєю чергою, може призвести до набряків і подразнень стінок сечового міхура. Щоб не порушувати водно-сольовий баланс в організмі, споживання солі потрібно обмежити, але зовсім відмовлятися від неї не варто.

- Копчені й мариновані страви можуть стати причиною спазмів у сечоводі й заважати нормальному відтоку рідини.

- Шкідливі для цього органа щавель і шпинат, оскільки вони багаті на оксалати, що зумовлюють утворення каменів.

01.02.2016



Рівне-Ракурс №10 від 01.02.2016p. 
На головну сторінку