№747 від 29.02.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
В нас вже стало нормою, що у суперечках прав той, хто голосніше “піариться”. При цьому чомусь забувається той факт, що потрібно вислуховувати обидві сторони, інакше об’єктивної картини не буде. Тому після акції активістів на будівельному майданчику, автор звернувся до забудовника: “Української інвестиційної – промислової компанії”. Її в Рівному представляє власник відомої фірми “Стоград” Олександр Іванов.
- Для мене особисто та для нашої компанії все, що зараз відбувається є несподіванкою і нагадує традиційний “наїзд”. Не секрет, що у багатьох великих містах є такі собі “громадські організації”, які спеціалізуються на такого роду “діяльності”. Технологія проста. Як тільки забудовник починає готуватися до початку робіт, приходять “активісти” і говорять, за яку суму вони не будуть заважати будівництву. Якщо забудовник відмовляється, то у нього починаються неприємності, а сума “відступного” збільшується. Ми в Рівному працюємо давно і збудували вже не один об’єкт, але ніколи з цим не стикалися. Я не хочу сказати, що нинішня активність на нашому будівельному майданчику має такий “замовний” характер, але ситуація насправді дуже і дуже дивна. Отже факти. Років десять тому Рівненська міська рада виділила нашій прокуратурі цю земельну ділянку під будівництво багатоквартирного житлового будинку. Той хто хоч раз стикався з земельними питаннями в обласному центрі знає, що такі рішення дуже серйозно готуються і вивчається можливість будівництва. Тільки після цього проект рішення виноситься на сесію і, у разі відсутності заперечень депутатів міської ради, ставиться на голосування. Таким чином, якщо б у керівництва нашого відділу культури, або ж Краєзнавчого музею були заперечення, то нічого не заважало їм прийти десять років тому на сесію і висловити свої зауваження. Цього зроблено не було. Не було заперечень і згодом, коли почав будуватися фундамент. Швидко збудувати цей будинок прокуратура не змогла і звернулася до нас з пропозицією прийняти участь у роботах. Ми погодилися і навіть згодом купили для працівників прокуратури десять квартир, виконавши таким чином всі свої зобов’язання. Після чого договір оренди земельної ділянки був перероблений на “Українську інвестиційно – промислову компанію”, яка до сих пір акуратно сплачує місту гроші за оренду ділянки. На жаль, через кризу 2008 року, нам не вдалося розпочати будівництво, і лише не так давно були оформлені усі необхідні документи на будівництво сучасного дванадцятиповерхового житлового будинку. Під час виконання підготовчих робіт для музею була збудована каналізація. Нашій фірмі роботи обійшлися у двісті тисяч гривень.
- Виявляється, що є якийсь документ датований 1987 роком, за яким нібито, в прилеглій до музею зоні, будівельні роботи проводити не можна, бо це є зона регулювання забудови. Щоправда, наскільки цей документ є дійсним в Незалежній Україні ще велике питання, і де він був, коли ухвалювалося рішення щодо виділення даної ділянки під будівництво, теж не зовсім зрозуміло. Ми подали запит до міністерства культури і виявилося, що існує новий паспорт Краєзнавчого музею, де вже немає цієї зони регулювання забудови. Для того, аби не було до нас питань, ми звернулися до Державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області з проханням провести перевірку нашого підприємства. До речі, таку саму перевірку мали можливість ініціювати і самі активісти, а вже потім, аби в наших діях були б порушення, то вже тоді і слід було б організовувати якісь акції. Між іншим, з нами вони теж не спілкувалися. Саме через усе це я не можу не вважати ситуацію навколо Толстого, 10 інакше, як дуже дивною. Сьогодні ж ми чекаємо результатів перевірки, будівельна техніка простоює, придбані на мільйони гривень матеріали лежать на складі, будівельники, які повинні були бути задіяні на об’єкті, сидять без зарплатні. Я думаю, що навряд чи така ситуація є дуже вигідною для всього міста, тому що будівництво є питомою галуззю для Рівного, і якщо інвестори почнуть масово стикатися з подібними діями, то навряд чи вони будуть вкладати кошти в наше місто. При цьому, ще раз наголошую – ми працюємо чесно і прозоро, і якщо є якісь питання з боку громадськості або ж контролюючих органів, то ми завжди готові надавати усі необхідні документи.
29.02.2016 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 29.02.2016p. На головну сторінку |