Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №749 від 14.03.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Що читає рівненська молодь?

Що читає рівненська молодь?

Кожен вирішує для себе: читати чи не читати. І рівненська молодь – не виняток.

Із цікавості я провела опитування серед молодих рівнян, задавши їм такі питання: що ти зараз читаєш? Чому саме цей твір? Яку книжку ти хотів би (хотіла б) прочитати? Про що тобі подобається читати? Якщо не читаєш, поясни – чому? Для чого людям потрібно читати книжки (якщо не потрібно, теж вказати – чому?)

Наталя Макар, 18 років, студентка:

“Недавно мені до рук потрапила книга Еріха Марії Ремарка “На Західному фронті без змін”. Це книга про події Першої світової війни, але це не просто історія. На сторінках твору описані події власного життя: досвід війни у вісімнадцятирічному віці, повернення і травма нового пристосування до мирного життя, приреченість на “інакшість” протягом усього подальшого існування. Даний твір не лише відображає тогочасну гірку дійсність, а й змушує задуматися про сенс життя. 

На мою думку, кожна людина повинна читати книжки. Адже це не лише спосіб цікаво і приємно провести час, але й дуже пізнавально та розвиваюче”.

Ірина Бусел, 20 років, студентка:

“Зараз я читаю Гарпер Лі “Убити пересмішника”, про цю книгу я чула дуже багато хороших відгуків і багато хто радив зі знайомих. Хоч лише почала читати, але книга мені подобається, гарно і легко написана. Я маю цілий список книг, які хотілося б прочитати, але вибираю книгу завжди спонтанно. Люблю читати цікаві історії, із них завжди можна взяти щось корисне для себе. А жанру улюбленого в мене немає. Все залежить він настрою”.

Назар Кіткайло, 19 років, студент:

“На даний момент я нічого не читаю. Недавно читав VI і перечитував VII частину “Гаррі Поттера” Джоан К. Роулінг, перед тим – “Анну Кареніну” Льва Толстого. “Кареніну” знайшов у домашній бібліотеці, почав читати і втягнувся. Далі хотів читати “В стальних грозах” Ернста Юнгера, але не знайшов у паперовому варіанті, сама книга про Першу світову війну.

Мені подобається, коли емоції та поведінка людей в якомусь епізоді нагадують твою власну. Я постійно думаю, як би я вчинив у даній ситуації; іноді думаю, що то про мене пишуть, коли все співпадає.

Читати, по-перше, цікаво, особливо, якщо “тон” книги збігається з твоїм настроєм, або коли там зачіпаються проблеми, які тебе найбільше хвилюють. По-друге, книги розвивають уяву: читаючи, я все це уявляю. Відчуття, ніби кіно дивлюсь і “прокручую” в голові фрази і події. Ну і, по-третє, читання збагачує внутрішній словниковий запас”.

Марія Довмат, 17 років, учениця:

“Я зараз читаю “Зачарована Десна” Олександра Довженка. Читаю цей твір тому, що він є у програмі на ЗНО. Далі я б хотіла прочитати якусь психологічну книгу, або книгу по саморозвитку. Загалом мені подобається читати романи, але фантастика, схожа на “Голодні ігри” чи “Дивергент”, також цікава.

Я не на всі 100% погоджуюся, що людям потрібні книжки. Здебільшого, люди читають або для “галочки” (для школи, або те ж саме ЗНО), або просто для себе (це вже як хобі). Я, наприклад, вважаю, що людина повинна більше отримувати з власних спостережень, а не з чужих думок, оформлених у вигляді книг. Люди повинні самостійно вирішувати проблеми, вчитися на своїх помилках, створювати своє життя, а не намагатися жити так, як пишуть в книжках”.

Іван Луцюк, 19 років, студент:

“Зараз я читаю “Адвокат диявола” Ендрю Найдермана. Цей твір описує професіоналізм ораторства та юриспруденції, як за допомогою спеціальних навичок можна виграти навіть безнадійну справу. Також зараз я хочу прочитати декілька книжок, які допоможуть глибше пізнати і реалізувати себе. А далі планую прочитати щось із фантастики, але що саме – ще не визначився.

Вважаю, читання допомагає в спілкуванні: коли немає про що поговорити, то заведіть мову про прочитану вами чи співрозмовником книгу, тоді й розмова буде успішною”.

Ігор Швець, 23 роки:

“Боюсь розчарувати, але я не читаю... Чого? Просто не знаходжу для цього часу, якось не полюбив книги.... Не знайшов відповіді на запитання “Чому потрібно читати?”. Ми з дитинства просто шукаємо нову інформацію, бо малі, а малим усе цікаво. Отож, я любив переглядати усілякі енцеклопедії, атласи, а в старшому віці на це бракує часу. Кажуть, хто читає книги – той людина розумна, а з розумними людьми можна про щось поговорити і подискутувати. Але в цьому сенсі я слабак – не читаю”.

Ольга Омельчук, 19 років, студентка:

“Зараз я читаю Дмитрія Ємеця “Мефодій Буслаєв” – то ціла серія книжок. Також раніше читала “Таня Гроттер” – це фантастика, схожа до “Гаррі Поттера”. Чому читаю? Бо цей автор дуже класно пише і це захоплює. Читаю ще Стівена Кінга “Доктор Сон” – другу частину книги “Сяйво”, і Генрі Марша “Історія про життя, смерть і нейрохірургію”.

Треба читати тому, що це розвиває фантазію. З книжок можна набратися досвіду, який в подальшому згодиться в житті”.

Із цього можна зробити висновок: рівненська молодь читає не тільки цитати в соціальних мережах. Хтось читає те, що найбільше розрекламовано, хтось – те, що допоможе в їхній професії, хтось – під настрій...а хтось, мабуть, не знайшов ще “свою” книжку. Ні, це не означає, що в цю ж секунду потрібно кинути все і силувано брати щось і читати – це буде, як зазначено вище, “для галочки”. Просто, дізнавшись щось про цікаво книгу – прочитайте її. Запевняю: час даром ви не потратите, навпаки – відкриєте щось нове для себе. І, можливо, від наступної прочитаної книжки Ваш погляд на світ хоч трішечки зміниться.

14.03.2016Олександра Нагорна



Рівне-Ракурс №10 від 14.03.2016p. 
На головну сторінку