Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №757 від 05.05.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Володимир Хомко: “Нинішній рік для Рівного може стати кращим ніж попередній”

Володимир Хомко: “Нинішній рік для Рівного може стати кращим ніж попередній”

Завершився перший квартал, отже можна вже підбивати певні підсумки і, саме головне, бачити тенденцію розвитку ситуації. Для того, аби зрозуміти яка ситуація в обласному центрі, автор попросив про інтерв’ю міського голову Рівного Володимира Хомка. Напередодні Великодніх свят Володимир Євгенович знайшов в своєму щільному графіку п’ятнадцять хвилин, і ми зустрілися.

- Яким видався для Рівного перший квартал 2016 року, в порівнянні з цим же періодом 2015 та 2014 років?

- Про 2014 я взагалі боюсь згадувати, до речі, як і про 2013 рік. Це був жахливий період, коли міське господарство виживало якимось дивом. Мало того, що бюджет обласного центру був недостатній, і це ще дуже м’яко сказано, казначейство фактично блокувало доступ до наших бюджетних коштів. Що ж стосується 2015 року, то тут ситуація змінилася на краще. Нинішній рік, принаймні за підсумками роботи в першому кварталі, а він в році є самим складним, є ще кращим ніж попередній. Ми прийняли доволі гарний бюджет міста, який становить півтора мільярди гривень на рік, і вже в першому кварталі перевиконали його доходну частину на п’ятдесят мільйонів. Такого у Рівному не було ніколи. Якщо не станеться в країні чого екстраординарного, я думаю, що нинішній рік для обласного центру стане найкращим за десятиріччя.

- Володимир Євгенович, на що підуть кошти обласного бюджету?

- Крім обов’язкових статей витрат, які ми мусимо виконувати, вже йдуть масштабні роботи з ремонту доріг, тротуарів, мостів, прибудинкових територій. Нарешті в нинішньому році ми плануємо розпочати масштабну реконструкцію нашого стадіону та ще багато проектів до яких в минулі роки через безгрошів’я просто “не доходили руки”. Ситуація дійсно дуже непогана, і я щиро радію, що нарешті місцеве самоврядування в Україні перестає виживати, а починає жити.

- А яку найбільшу проблему ви бачите для міста?

- Проблема номер один в 2016 році для всієї України це ціни на газ. Я не є прихильником цього рішення Кабінету Міністрів, хоча розумію чим воно викликано. Сьогодні без кредитів МВФ Україні не обійтися, і тому ігнорувати вимоги Міжнародного Валютного фонду наш уряд просто не може. Однак, для дуже багатьох простих українців нинішні тарифи на газ вдарять дуже болісно, тому що суттєво подорожчає не лише сам газ, а й централізоване опалення та гаряча вода. Нас, мерів, ніхто не питав чи потрібно підвищувати ціни на “блакитне паливо”, чи ні. Але я думаю, що сьогодні потрібно, аби органи місцевого самоврядування виділили максимальні кошти на утеплення багатоквартирних будинків, бо це є дуже дієвим засобом зменшити споживання природного газу. Хочу сказати, що робота з утеплення будинків у Рівному розпочалась не учора і йде доволі успішно. Завдяки цьому обласний центр вже скоротив споживання газу на 38%, що є дуже добрим показником. В нинішньому році на програми по утепленню житлових будинків виділено тридцять мільйонів гривень. Однак, хочу зауважити – всі ці програми передбачають спільне фінансування міськвиконкому та власників житла. Потрібно розуміти, що лише спільними зусиллями ми можемо вирішити цю проблему.

- Володимир Євгенович, а як ви відноситесь до призначення головою РОДА Олексія Муляренка, і хто буде новим секретарем Рівненської міської ради?

- Можу відповісти запитанням на запитання. Як я відношусь до пана Муляренка, коли сам пропонував його кандидатуру на посаду секретаря ради? Звісно лише позитивно. Він молодий політик та бізнесмен, який знає проблеми міста і думаю, що на новій посаді буде допомагати рідному місту. Що ж стосується нового секретаря ради, то я лише вношу його кандидатуру, а голосують депутати, так, що поживемо – побачимо…

05.05.2016Записав Володимир КонєвРівне-Ракурс №10 від 05.05.2016p. 
На головну сторінку