![]() |
№760 від 26.05.2016p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Ракурс подій
У Пересопниці сьогодні традиційне свято української мови, культури і духовності. На нього завітали численні гості з усієї Рівненщини – просвітяни, громадські активісти, священики, депутати різних рівнів, письменники. Зокрема, останні представили свої нові книги, а Літературний музей Уласа Самчука із Рівного – виставку літератури із власної «Бібліотечки».
Одним із організаторів дійства був голова обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» Іван Вєтров. Ось що він розповів:
«Сьогоднішня подія є символічною. Адже вона відбувається в день перепоховання Тараса Шевченка в Україні. Вона вінчає і наш щорічний обласний літературний конкурс «Перло многоцінне», який проводимо спільно з обласними управліннями освіти і науки та культури і туризму. За підсумками цього конкурсу кращі твори друкуємо в альманасі «Проріст» і вручаємо його діткам-переможцям саме на цьому святі. Нинішній «Проріст» видано вже в тринадцяте.
Сама назва конкурсу «Перло многоцінне» – від нашого славного земляка Кирила Ставровецького. Цьогоріч – 435-та річниця від дня його народження і 370-та річниця від дня смерті – це теж таке «ювілейне попадання».
Як правило, автори альманаху «Проріст» згодом стають письменниками і журналістами, вчителями-філологами, активними пропагандистами українського слова. Цьогорічний випуск альманаху видано за сприяння депутата Рівненської районної ради Сергія Подоліна. Отож вдячний йому і я, і всі ці школярики-переможці, які сьогодні сюди приїхали. До речі, тут, у Пересопниці, малеча має можливість зануритися в історію рідного краю. Багато діток, як правило, тут ще й не бували. Віриться, що така подія згодом вийде і на всеукраїнський рівень.
Змінюється шкільна молодь, змінюється Україна. Цьому підтвердженням є слова Даринки Кухар, учениці 7-го класу Висоцької ЗОШ, Дубровицького району:
«Це та зима була, що нас змінила,
Де ми сказали: «Ні! Ми не раби!»
Ніхто нас не поставить на коліна.
Ми Україну відродили у собі!».
А сільський голова Роман Іванчук мовив: «Я дуже радий, що кожного року до нас долучаються люди, які шанують українську культуру та мову. Наступного року плануємо задіяти на святі ще більше людей, аби про нього знали в усій Україні».
На урочистому мітингу канцлер Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату Сергій Лучанін зазначив:
«Ми приходимо сюди і, низько схиливши голови, згадуємо середину 16-го століття, згадуємо про писемну спадщину українського православ’я. Сьогодні зранку ми були в храмі Божому, удостоїлися священної трапези Отця Небесного, гостини Духа Святого. Як і кожного року, ми пройшли хресною ходою при співі церковних пісень, щоб знову і знову помолитися на цьому святому місці.
Понад двадцять років українська громада приходить сюди, щоб вшанувати пам’ять Першокниги, щоб подякувати Господеві за те, що ми живемо в незалежній Україні».
Письменник Євген Шморгун вручив початкуючим авторам альманах «Проріст» з такими словами:
«Я тішу себе надією, що ці діти на все життя понесуть у душі і в слові дух Пересопниці. І хотілося б побажати, аби дехто із представників нашої сьогоднішньої влади доріс до рівня думання і почуттів сьогоднішніх переможців нашого літературного конкурсу!».
На святі згадувалася історія Пересопницького Євангелія і перші кроки до встановлення пам’ятника Першокнизі, згадували і «молоді літа» самої Пересопниці, і про відновлення краю у дні Незалежності.
Завітайте і ви до Пересопниці, до витоків українського слова і духу.
26.05.2016 | Олександра НАГОРНА |
Рівне-Ракурс №760 від 26.05.2016p. На головну сторінку |