№762 від 09.06.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Пояснень є кілька: · Ендокринні захворювання. Ендокринна система людини контролює і регулює масу важливих процесів, що відбуваються в організмі, у тому числі і зростання волосся. Так що якщо, наприклад, виникли проблеми у функціонуванні надниркових залоз або щитовидної залози, то це цілком може призвести до підвищеного оволосенню деяких частин тіла, у тому числі й обличчя.
· Гінекологічні захворювання, порушення роботи репродуктивної системи. Вони також можуть призвести до значної зміни гормонального фону і супутніх проблем.
· Прийом оральних контрацептивів. Якщо протизаплідний препарат підібраний неправильно або зовсім приймається не за призначенням лікаря, а, наприклад, за порадою подруги або після вивчення інформації, викладеної в інтернеті, то велика ймовірність того, що він вам просто не підходить. У результаті рівень і співвідношення гормонів зміняться, що призведе до серйозних проблем, таких як збільшення маси тіла, акне, посилений ріст волосся на тілі і так далі.
· Не варто виключати і спадковий фактор. Якщо волосся на підборідді росли у ваших мами і бабусі, то не виключено, що така проблема є вашою індивідуальною особливістю, що передається від покоління до покоління.
· Неправильний догляд за шкірою обличчя. Якщо ви використовуєте надмірно агресивні засоби, які надають на шкіру обличчя місцеве подразнюючу дію, то це цілком може призвести до активізації волосяних фолікулів і посилення росту волосся.
· Невдалий досвід епіляції. Якщо ви вже не раз намагалися позбутися від ледь помітних пушкового волосся (а робити це було небажано) або тим більше регулярно їх видалити, волосяні фолікули могли з-за таких процедур активізуватися і відповісти появою більш щільних і темного волосся.
· Клімакс. Часто збільшення кількості волосків на підборідді і їх потемніння спостерігають жінки середнього віку, а саме після 45-50 років. І пов’язано це саме з клімаксом, в період якого кількість жіночих гормонів неминуче скорочується.
Як бути?
Що робити, якщо на підборідді з’явилися темні волосся? Насамперед, слід відправитися до фахівця, а саме до гінеколога. Якщо лікар не виявив ніяких захворювань і відхилень у роботі статевої системи, то відвідайте ендокринолога.
Дотримуйтесь всі дані фахівцем рекомендації, щоб домогтися результатів і вирішити проблему. Ймовірно, він призначить прийом гормональних препаратів, і така терапія допоможе привести в порядок роботу репродуктивної системи, а також вилікувати цілий ряд гінекологічних захворювань і усунути наслідки серйозних збоїв.
Варто переглянути догляд за шкірою обличчя. Відмовтеся від будь-яких агресивних засобів, віддайте перевагу більш м’які, наприклад, призначені для чутливої шкіри. І мінімізуйте грубі впливу на область обличчя, тобто не проводите механічні чищення, не тріть область жорсткою мочалкою, не використовуйте скраби з високим ступенем абразивності.
Як видаляти
небажане волосся?
Якщо лікування тільки почалося, а волосся, як і раніше ростуть (уповільнення їх зростання відбудеться тільки після повного усунення причин проблеми), то позбутися від них ви зможете кількома способами:
· Вищипування пінцетом. Саме такий метод вибирають багато представниць слабкої статі, так як він ефективний. Але процес досить копіткий і тривалий, адже треба схопити й вирвати з коренем кожен волосок.
· Видалення ниткою. Якщо раніше цей спосіб використали тільки східні жінки, то сьогодні він став популярним у всьому світі. Щоб скористатися ним, підготуйте щільну і бажано добре ковзну (наприклад, шовкову) нитку, а також ножиці і дзеркало. Відріжте невеликий шматочок нитки довжиною близько 50 сантиметрів, зв’яжіть його кінці, а потім кілька разів перекрутіть посередині. Утворилися петлі накиньте на великий і вказівний пальці кожної руки. Тепер розведіть пальці однієї руки, щоб збільшити петлю. Піднесіть нитку до шкіри, щоб небажані волоски виявилися більшою петлі. Далі одночасно зводите пальці однієї руки (ті, які були розведеними) і розводьте пальці іншої. У підсумку волоски накрутятся на нитку при переміщенні ділянки перекручування і втечуть.
· Використання спеціальних місцевих засобів для депіляції. Вони містять компоненти, які буквально руйнують стрижні волосків і тим самим безболісно їх видаляють. Але деякі такі креми можуть викликати роздратування, тому при їх застосуванні варто проявляти обережність і дотримуватися всі описані в інструкції вказівки.
· Апаратне видалення. Деякі процедури дозволять позбутися від небажаних волосся швидко, безболісно і повністю. До таких методів можна віднести фотоепіляцію, а також лазерну. Під впливом лазера або ультрафіолетових променів волосяні фолікули руйнуються, і волоски з часом перестають рости. Але, по-перше, більшість подібних процедур відрізняються високою вартістю. По-друге, потрібно кілька сеансів. По-третє, підходять ці методи далеко не всім, є протипоказання. І, нарешті, є ймовірність побічних ефектів, таких як поява рубців або пігментних плям.
Деякі використовують бритву, але робити це категорично не можна! По-перше, гоління сильно дратує ніжну шкіру обличчя, по-друге, воно часто стимулює ще більш активний ріст волосся, а також їх потемніння і збільшення товщини стрижнів.
Кілька корисних порад:
· Приймати будь-які гормональні препарати можна лише за показаннями лікаря! Самостійне лікування небезпечно і може призвести до серйозних проблем.
· Виберіть найбільш зручний і відповідний вам метод видалення волосся, щоб не тільки домогтися результатів, але і мінімізувати неприємні відчуття і спростити процес депіляції.
· Не затягуйте з лікуванням, будь-які зволікання можуть бути небезпечними!
Залишається лише побажати всім жінкам залишатися красивими і здоровими!
Poradumo.pp.ua
09.06.2016 |
Рівне-Ракурс №10 від 09.06.2016p. На головну сторінку |