Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №763 від 16.06.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Примхи дитини і спосіб подолання

Примхи дитини і спосіб подолання

Супермаркет може стати тим місцем, де малюк втрачає волю. Вихід? Зробити шопінг захоплюючим! Істерика біля прилавка — для деяких батьків це справжня проблема. Чому ж це відбувається з нашими дітьми, чи можна присікти погану поведінку і як реагувати на подібні сцени? Отже, капризи дитини і спосіб подолання таких — це повинна знати кожна мама.

Веселий список

Якщо ти не можеш залишити дитину вдома і змушена взяти її з собою в супермаркет, переконайся, що малюк в хорошому настрої: ситий, нормально відпочив і не перезбуджений. Налаштуй малюка на доброзичливий лад. Скажи, що саме ви збираєтеся купувати, але не став відразу суворих заборон типу: «Ми не будемо сьогодні купувати солодощі або іграшки». Малюки досить талановиті, щоб надибати на подібні ідеї самостійно.

Обговори з дитиною заздалегідь, що вона хотіла б придбати. Малюк повинен бачити перед собою конкретну мету походу в магазин, як і ти. Врахуй, що діти не люблять тривалого шопінгу, особливо якщо вони змушені байдуже сидіти у візку і не мають можливості вплинути на вибір дорослих. Прийдіть до згоди, скажи, що з перерахованого дитиною ти готова купити, а що — ні. Тільки не кажи: «Я куплю тобі це, якщо ти не будеш кричати». Це лише спровокує капризи дитини. Не варто «купувати» його хорошу поведінку, інакше він звикне до того, що вона має ціну.

Якщо твій малюк раніше вже влаштовував сцени в супермаркетах, нагадай йому, що ви йдете в магазин придбати товари за списком мами. Попередь, що якщо він буде плакати, то вам доведеться піти з магазину без покупок.

У всьому використовуй позитивний підхід. Наприклад, перед виходом з дому скажи: «Ти будеш допомагати мені відшукувати продукти і класти їх у візок». Не треба заявляти: «Бігати по магазину не можна. І нічого не чіпай!»

Склади список покупок. Це дозволить тобі швидко придбати найнеобхідніше, а дитина не встигне втомитися. Склади для малюка окремий список. Якщо він ще не вміє читати, список може бути в картинках. Наприклад, намалюй дві пачки макаронів, коробку соку, пачку печива і т. п. Так ти позбавиш себе від можливих проблем, а юний покупець відчує себе корисним і багато чому навчиться. Це відмінний спосіб подолання дитячих капризів.

Штовхай візок!

У магазині потурбуйтеся, щоб малюк відчував себе комфортно, захопи для нього з дому щось цікаве або смачне. Питай у дитини поради, наприклад, якесь печиво вибрати або куди повернути візок. Якщо ти будеш захоплена тільки покупками, а на крихту не зведеш уваги, малюк відчує це і висловить свій протест. Тому займи чим-небудь руки і голову дитини.

Малюк, який допомагає штовхати коляску, нести коробку улюбленого печива, відраховувати упаковки йогурту, зробити вибір між двома желе, вже не має ні часу, ні бажання влаштовувати сцени. Як і малюк, який котить перед собою міні-коляску і завантажує її продуктами по персональному списку.

У черзі біля каси дитина може допомагати тобі викладати товар на стрічку, а якщо це йому поки не під силу, займи його якоюсь іграшкою. В кінці походу не забудь похвалити малюка за хорошу поведінку.

Крайні заходи

Що ж робити, якщо вам не вдалося запобігти капризів дитини, і спосіб подолання їх не спрацював? Малюк перейшов на крик і плач? Зберігай спокій, не розпалюй обстановку. Постарайся відволікти дитину, перемкни його увагу на щось позитивне: «Дивись, які гарні яблучка, давай виберемо найбільше». Якщо дитина розбушувалася і не в змозі сприймати твої слова, найкраще покинути магазин без покупок. Ви обоє будете засмучені, але іншим разом, коли ви прийдете в магазин, отриманий урок обов’язково спливе в дитячій пам’яті. До речі, перед походом до супермаркету можна «потренуватися» в невеликому магазині біля будинку.

16.06.2016http://altarta.com/



Рівне-Ракурс №10 від 16.06.2016p. 
На головну сторінку