Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №765 від 30.06.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Нова система субсидіювання

загрожує стабільному постачанню газу споживачам Рівненщини

На Рівненщині субсидією на оплату за спожитий природний газ користується понад 100 тисяч  домоволодінь регіону. Значна частина таких домоволодінь не сплачує навіть визначений управліннями соцзахисту обов’язковий платіж. Через це у ПАТ «Рівнегаз» виник дефіцит обігових коштів. До того ж нинішня система надання субсидій не стимулює населення до економії енергоресурсів. Вперше за декілька років побутові споживачі краю не зменшили об’ємів використання газу і при значно теплішому осінньо-зимовому періоді, спожили його на 13 % більше, ніж у минулому році.

В даний час державну допомогу отримує 102,583 тис. родин регіону, що становить близько 40% серед усіх побутових споживачів. Тобто значна частина виручки компанії – це лише паперові зарахування по субсидіях.

«Єдині, хто сплачує за транспортування газу «живими» коштами – це промисловість та юридичні особи. Але надходження від цієї категорії споживачів становить 16-18% від усіх споживачів газу на Рівненщині. Тобто складається ситуація, коли ПАТ «Рівнегаз» недоотримує виручки за протранспортований субсидантам газ, а це становить близько 40% доходу.  Для того, щоб ліквідувати аварійну ситуацію, відремонтувати газопроводи, придбати лічильник і безкоштовно встановити його потрібні «живі» кошти. Але субсидія цього не забезпечує», - повідомив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Враховуючи нові ціни на блакитне паливо, кількість субсидантів й надалі зростатиме. Аби уникнути заборгованості і мати змогу сплатити за такий дороговартісний ресурс, ПАТ «Рівнегаз» завжди рекомендує споживачам звертатись за державною допомогою. Але система надання субсидій не повинна бути перешкодою, а навпаки підтримувати і захищати інтереси споживачів. В той час, як наявна система субсидіювання провокує надмірне використання газу споживачами і загрожує для газорозподільчого підприємства втратою платоспроможності. Адже значна частина субсидантів має переплату на своїх особових рахунках, не сплачуючи при цьому навіть обов’язкової частки платежу за газ.

30.06.2016Вікторія Левчук



Рівне-Ракурс №10 від 30.06.2016p. 
На головну сторінку