№765 від 30.06.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
На Рівненщині субсидією на оплату за спожитий природний газ користується понад 100 тисяч домоволодінь регіону. Значна частина таких домоволодінь не сплачує навіть визначений управліннями соцзахисту обов’язковий платіж. Через це у ПАТ «Рівнегаз» виник дефіцит обігових коштів. До того ж нинішня система надання субсидій не стимулює населення до економії енергоресурсів. Вперше за декілька років побутові споживачі краю не зменшили об’ємів використання газу і при значно теплішому осінньо-зимовому періоді, спожили його на 13 % більше, ніж у минулому році.
«Єдині, хто сплачує за транспортування газу «живими» коштами – це промисловість та юридичні особи. Але надходження від цієї категорії споживачів становить 16-18% від усіх споживачів газу на Рівненщині. Тобто складається ситуація, коли ПАТ «Рівнегаз» недоотримує виручки за протранспортований субсидантам газ, а це становить близько 40% доходу. Для того, щоб ліквідувати аварійну ситуацію, відремонтувати газопроводи, придбати лічильник і безкоштовно встановити його потрібні «живі» кошти. Але субсидія цього не забезпечує», - повідомив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.
Враховуючи нові ціни на блакитне паливо, кількість субсидантів й надалі зростатиме. Аби уникнути заборгованості і мати змогу сплатити за такий дороговартісний ресурс, ПАТ «Рівнегаз» завжди рекомендує споживачам звертатись за державною допомогою. Але система надання субсидій не повинна бути перешкодою, а навпаки підтримувати і захищати інтереси споживачів. В той час, як наявна система субсидіювання провокує надмірне використання газу споживачами і загрожує для газорозподільчого підприємства втратою платоспроможності. Адже значна частина субсидантів має переплату на своїх особових рахунках, не сплачуючи при цьому навіть обов’язкової частки платежу за газ.
30.06.2016 | Вікторія Левчук |
Рівне-Ракурс №10 від 30.06.2016p. На головну сторінку |