№767 від 14.07.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
10 липня у Рівному вже втретє відбулося унікальне й незвичне свято – свято однієї із найстаріших вулиць Рівного – вулиці Поштової (р-н магазину «Прем’єр» та регіонального центру «Інваспорт»).
Завітав на свято й міський голова Рівного Володимир Хомко. Під час урочистого відкриття свята він з приємністю повідомив, що невдовзі уся вулиця Поштова офіційно стане пішохідною, бо це бажання більшості її мешканців.
– Ми зробили опитування серед усіх мешканців вулиці Поштової на предмет того, чи хочуть вони бачити її пішохідною. Окрім двох людей усі висловились за це. То ж я вже дав відповідні доручення готувати проект капітального ремонту вулиці Поштової. Ми підберемо красиву бруківку, продумаємо кольорову гамму і зробимо усе під старовину, – анонсував на святі Володимир Хомко.
«Для мене Поштова теж чимало значить, бо ходив сюди на танці на так звану «Стройку». На «Пательню» у парку ми не ходили, бо це був не наш район, до будинку офіцерів – теж, бо це задалеко», – додав міський голова.
До слова, вулиця Поштова вже п›ять разів змінювала свою назву. Наприклад, за поляків вона називалася Новим Світом і тут показували кіно, а в радянські часи її перейменували на честь Олеко Дундича, була вона й провулком Поштовим.
ДОВІДКОВО. Вулиця Поштова – одна з найстаріших у Рівному. Її назва пов’язана із приміщенням старої пошти, яка тут знаходилась. На початку ХХ ст. вулиця називалась Завулок Поштовий, у 1920-1930 рр. – Новий Світ, Поштова, під час німецької окупації 1941-1944 рр. – Сальського, Поліційна, у 1950-1980-х рр.. – Дундича. Свою стару назву їй було повернуто в роки становлення незалежної України. «Новий світ» - так називався кінотеатр, який потім віддав свою сцену Рівненському театру, став місцем знайомств молодих пар на танцях у клубі «Будівельник» і нині належить обласному центру «Інваспорт». Один із кращих ресторанів рівного «Ровенчанка», теж знаходився на цій затишній вулиці. Німці під час окупації в ньому розмістили офіцерське казино. На цій вулиці у кінці 20-х рр.. ХХ ст. збудували власні будинки і приймали хворих відомі рівненські лікарі Виноградов і Сегал. А стоматологічна поліклініка була раніше лічсанупромом. Мешкали на цій вулиці в повоєнний час відомий вчитель і поет Іван Куліш, письменник і журналіст Лаврентій Кравцов, зростав майбутній відомий журналіст Анатолій Друзенко. Рівненські старожили залишили багато цікавих спогадів про вулицю Поштову і її мешканців. Вперше свято вулиці з ініціативи її мешканців відбулось 12 липня 2014 року.
14.07.2016 | Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради |
Рівне-Ракурс №10 від 14.07.2016p. На головну сторінку |