№770 від 04.08.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Точка зору
Ситуація із новими цінами на комунальні послуги в Україні є актуальною і в ці спекотні серпневі дні. Річ у тім, що до початку опалювального сезону залишається все менше часу, і мільйони українських родин з жахом чекають перших платіжок за тепло і «оновлених» рахунків за інші комунальні послуги. Що ж робити в такій ситуації? Своїми думками з цього приводу ділиться власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк:
Тепер про самі тарифи. Ми не маємо чіткої та зрозумілої кожному формули розрахунку комунальних тарифів. Всі, хто колись стикався із ціноутворенням, чудово розуміють, що збільшити вартість тієї чи іншої послуги в рази неважко. Тому суспільство повинно розуміти, з яких витрат складається вартість гігакалорії (Гкал) тепла, або кіловат/години електроенергії. Впевнений – коли формула ціноутворення стане зрозумілою - виявиться, що резервів зменшення тарифів дуже багато.
Далі - це вартість самих енергоносіїв. На прикладі нашого Льонокомбінату ми показали, що навіть великі промислові підприємства можуть відмовитися від споживання природного газу. Звісно, є виробництва, де без газу не обійтися, але їх дуже небагато. Про опалення житлового сектору я навіть не говорю, тут газ замінити найпростіше. Чому двадцять п’ять років це не робилося? Знову повертаємося до політики. Не було бажання проводити проукраїнську політику і спокійно працювати над тим, щоб добитися максимальної енергоефективності.
І останнє. Тепло в Німеччині чи у Франції коштує більше, ніж в Україні, навіть після нинішнього подорожчання. Однак там це нікого не лякає і за субсидіями більшість німців не біжать. Чому? Тому що в цих країнах є потужна промисловість, яка забезпечує громадян добре оплачуваною роботою, а бюджети країн - достатніми сумами для того, аби допомагати тим, хто не може себе забезпечити. Ось і все.
04.08.2016 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 04.08.2016p. На головну сторінку |