№775 від 08.09.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Людський організм влаштований таким чином, що в разі швидкого прояву хвороби або розладу роботи однієї з систем, здатний сигналізувати про проблеми. Біль є саме тим сигналом, який дозволяє зрозуміти – існує проблема, що потребує діагностики та лікування. Залишати без уваги її не варто, інакше ризикуєте зіткнутися з серйозними ускладненнями.
Причини появи в залежності від характеру відчуттів
Щоб зрозуміти, чому насправді виникають хворобливі відчуття в області ребер, варто визначити їх характер.
Поколювання в лівому підребер’ї. Якщо вони з’являються внаслідок активних фізичних навантажень (біг, швидка ходьба, після занять спортом), то переживати не варто, їх причина – в недостатній розминки перед тренуванням або різкою фізичної активності. Вони пройдуть через деякий час самі по собі.
Ниючий біль під ребром. Такий симптом вже говорить про наявність проблем зі шлунком (зокрема, гастрит або виразка). Крім кольок з’являються додаткові симптоми – відсутність апетиту, блювання, неприємна відрижка. Також іноді подібне почуття може сигналізувати про порушення роботи підшлункової залози, яка супроводжується блювотою, нудотою і підвищенням температури.
Тупий біль. В разі періодичного появи протягом тривалого часу, варто звернутися до гастроентеролога. Вона може бути наслідком розвитку хронічних хвороб ШЛУНКОВО-кишкового тракту: гастриту, холециститу, панкреатиту.
Ріжучий больовий синдром. Він є приводом для термінового звернення до лікаря, особливо якщо з’являється раптово. Такий симптом вказує на серйозні пошкодження внутрішніх органів: панкреатит, розрив селезінки, абдомінальний варіант інфаркту.
Причини появи в залежності від місця локалізації
Також варто звернути увагу на те, в якому конкретно місці виникають поколювання або різь.
Ліве підребер’я спереду. Швидше за все, неприємні відчуття викликані захворюваннями селезінки або ураженням тканин шлунка. У разі її переміщення ближче до центру можливо наявність хвороб жовчного міхура. Також це може бути сигналом про серйозну проблему – інфаркті. В такому випадку людина крім коле синдрому відчуває ще й підпирання.
Ліве підребер’я ззаду. Це говорить про проблеми з нирками. Якщо кольки є різкими і терпіти їх дуже складно, це і є ниркові кольки. Наслідком ниючих відчуттів буває збільшення органу.
Ще одна причина болю в цій області – остеохондроз хребта. Неприємне відчуття, як правило, з’являється лише в певний час – після сну або тривалого сидіння/стояння в незручній позі.
Оперізуючий біль. Ріжучий синдром, який захоплює подреберную область ліворуч і переходить на передню стінку живота, може бути викликаний запаленням підшлункової залози.
Біль не можна терпіти, вона вимагає негайного звернення за медичною допомогою. Своєчасна консультація фахівця і діагностика дозволять встановити причину, призначити необхідне лікування і запобігти можливі ускладнення.
poradumo.pp.ua
08.09.2016 |
Рівне-Ракурс №10 від 08.09.2016p. На головну сторінку |