Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №781 від 20.10.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

В Рівному знайшовся багатоквартирний будинок-привид

В Рівному знайшовся багатоквартирний будинок-привид

Минулого вівторка на чергове засідання виконкому прийшла група людей. Вони вимагали в членів Рівненського виконкому, щоб ті нарешті почали вживати заходи, аби покласти край дикій ситуації. Річ у тім, що більше сотні мешканців гуртожитку, розташованого на вулиці Небесної Сотні, 6а, живуть в «примарному» будинку, який висить в повітрі. Справа ось в чому – у двоповерховому гуртожитку, де багато десятиріч мешкають працівники комунальних підприємств обласного центру, немає документів, а відповідно до офіційного листа Управління Держгеокадастру у місті Рівне: «згідно даних Державного земельного кадастру, станом на 16.06.2016 року, земельної ділянки, на якій зведений будинок № 6а на вулиці Небесної Сотні, у місті Рівне не зареєстровано».

Автор вирішив більш детально дізнатися про ситуацію, в якій опинились рівняни, що мешкають в цьому будинку, і домовився про зустріч із мешканцями будинку-привида.

Де зняти житло дивіться тут квартири подобово рівне

Ситуація виявилась простою, але на жаль, досить типовою для відносин між владою та простими людьми, які не мають реальних важелів впливу на прийняття рішень, навіть на рівні міста.

Був гуртожиток, де, ще з повоєнних років, мешкали працівники комунальних установ – двірники, робітники Тресту зеленого господарства ЖЕКів. Час від часу мешканці будинку отримували квартири і на їх місце заселяли нових комунальних працівників. Ситуація типова, і ніхто на цей гуртожиток не звертав уваги, до певного часу. Однак, місце його розташування – самісінький центр Рівного – почало активно забудовуватися і, ось нещодавно, буквально в якихось десяти-двадцяти метрах від гуртожитку, був зведений новий торгівельно-офісний центр. Ось тут про будинок на Небесної Сотні 6а згадали. Були проведені роботи по дослідженню стану будівлі і виявилося, що його потрібно ставити на капітальний ремонт. Ніхто з мешканців не протестував, бо вони вже забули, востаннє в гуртожитку проводилися хоч якісь ремонтні роботи, хоча щомісячно кожен мешканець справно платив по 20 гривень на утримання будинку ЖЕКу. Найцікавіше було далі. Мешканцям на час капітального ремонту запропонували переїхати в інший гуртожиток – приватний. Однак, тут люди не погодилися, бо зрозуміли, що шансів повернутися додому в них буде. Принаймні так вважають усі опитані нами мешканці. Річ у тім, що вони впевнені, що земельна ділянка, на якій стоїть гуртожиток, занадто добре підходить для розширення торгівельного центру. Тому вони, згідно вимог чинного законодавства, вимагають дати їм можливість приватизувати свої кімнати, потім хочуть створити ОСББ і взяти участь у програмі спільного фінансування (разом з містом) по проведенню капітального ремонту. Тобто, мешканці пропонують взяти на себе частину витрат на ремонт будинку, економлячи таким чином бюджетні гроші. Однак, ця ідея у міської влади Рівного особливого захвату чомусь не викликала.

Прокоментувати ситуацію погодився голова фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» в міській раді, Роман Стасюк.

Ми маємо чергову схему руйнації комунальної власності в Рівному і продаж за безцінь земель приватним структурам. Тільки на проживання в приватному гуртожитку виселених мешканців з вулиці Небесної Сотні 6а, планується витратити 5 млн гривень, ще 1 млн доведеться заплатити власнику однієї приватизованої кімнати (вона була приватизована ще у дев’яностих роках). Цих коштів вистачить, аби капітально відремонтувати двоповерхову будівлю навіть без участі її мешканців. Хоча в самому бюджеті грошей вистачає. Так мільйони вистрачаються на утеплення фасаду «Обнови».Думаю набагато ефективніше було б їх використати на ремонт гуртожитку на вулиці Небесної сотні

Таким чином, замість того, аби дати можливість рівнянам виконати своє конституційне право на приватизацію житла, їх фактично перетворюють у безхатченків, бо міський бюджет буде фінансувати їх проживання в приватному гуртожитку лише перші п’ять років. А далі? Тому була створена тимчасова депутатська комісія, яка рекомендувала дати дозвіл на приватизацію. Однак, рішення прийняте, але ніхто не дає можливість цим людям приватизувати своє житло і створити ОСББ, бо немає документів на землю і на сам будинок. Ось так в нашій країні ставляться до простих людей…

20.10.2016Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 20.10.2016p. 
На головну сторінку