Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №781 від 20.10.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс кримінальний

Магнолія не груша або Як дубенчан обдурюють в Інтернеті

На минулому тижні троє дубенчан у погоні за вигідними покупками на сайтах купи-продай у мережі Інтернет позбулися своїх кревно зароблених. Сталося це завдяки Інтернет-шахраям, повідомляє Олеся Бондарець з Дубенського відділу поліції.

Так, 14 жовтня 35-річна пані заявила, що її обшахрали. У всесвітній павутині вона натрапила на оголошення про продаж саджанців магнолії. Аби чарівний цвіт цього деревця вже наступного сезону милував око, жінка вирішила його придбати. Подзвонила до продавця. Остання, а вона назвалась Людмилою із Вінницької області, роз’яснила, що товар вишле через одну із приватних служб доставки. Передоплата обов’язкова – назвала номер банківської картки. Зійшлися на сумі у майже 3,5 тис грн. (дубенчанка замовила кілька дерев). Коли ж наша землячка прийшла за покупкою, то на неї чекало прикре «відкриття» – замість очікуваних магнолій в упаковці були саджанці яблунь, груш та квітучого гібіскуса. Вартість цих рослин, зі слів заявниці, значно менша тої, що була сплачена за магнолії, та й не потрібні їй груші-яблуні з кущами гібіскуса на додачу.

Схожі ситуації трапилися зі ще двома нашими містянами. 28-річна жінка позбулася 5 із половиною тисяч гривень під час покупки ноутбука у невідомого продавця із сайту оголошень. Інша її колега по неприємностях, якій 33 роки, «подарувала» шахраєві 2,5 тис грн. за покупку дитячої коляски. В обох випадках жінки наперед оплачували товар, переводячи гроші на рахунок незнайомців.

За усіма трьома фактами поліція відкрила кримінальні провадження та встановлює осіб, які у такий вже навіть «буденний» спосіб обдурили дубенчанок.

З огляду на кількість шахрайств, які вчиняються відносно наших громадян за допомогою Інтернет ресурсів, можна сміливо стверджувати, що українці люблять ризик. Під час укладання «Інтернет-договору» не варто стрімголов летіти до банку і надсилати гроші аферисту. Слід підстрахувати себе: запитати, чи можлива оплата товару під час отримання його у службі доставки. Не буде зайвим дізнатись, кому ви врешті перераховуєте кошти. Напр., кілька хвилин у Skype та прохання показати паспорт продавця, сам товар, не заберуть у Вас багато часу, проте збережуть Ваші заощадження та спокій.

20.10.2016За повідомленням 03656.com.ua



Рівне-Ракурс №10 від 20.10.2016p. 
На головну сторінку