Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №782 від 27.10.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Будівельна галузь Рівненщини: бурхливий зріст перед стрімким падінням?

Будівельна галузь Рівненщини: бурхливий зріст перед стрімким падінням?

Ми живемо в дивний час. Середня заробітна плата в області становить близь 4400 гривень на місяць. За нинішнім курсом це близько 170 доларів. При цьому, в обласному центрі багатоповерхівки ростуть як «гриби після дощу», а більша частина рекламних щитів зайнята пропозиціями від забудовників, які пропонують житло за «дуже смішними цінами».

Якщо перевести вартість одного квадратного метра в новобудові на середньомісячну зарплату, то ми отримуємо дуже дивні цифри. На придбання одного квадратного метра житла потрібно витрати приблизно чотири місячні зарплати. Так як середньостатистична квартира має площу приблизно 40 метрів – то це вже 160 зарплат. Тобто, потрібно не їсти і не пити більше 13 років, аби мати можливість придбати квартиру. Виходить, що за економічними законами будівельна галузь в нас повинна падати. Однак, за даними Головного управління статистики в Рівненській області, обсяг будівництва за січень-вересень 2016 року зріс на 32,7%, порівняно з цим же періодом минулого року. Таких темпів росту галузь не знала останніх років десять. Чому? Відповідь проста. Банківська криза. Власники депозитів забирають свої кошти з фінансових установ і вкладають їх, в першу чергу, в нерухомість. Тобто, криза в банківській сфері для будівельників просто «манна небесна». Однак, в самій галузі, попри будівельний бум, ситуація виглядає не дуже оптимістично.

За інформацією начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області, Ігоря Мічуди, в поточному році було проведено 584 перевірки. Видано 261 припис, 195 з яких – про зупинення будівельних робіт. Тобто, майже на кожному другому перевіреному будівництві є порушення, а роботи на кожному четвертому з них взагалі потрібно зупиняти. Фактично, за словами Ігоря Мічуди, спрощення дозвільної системи в будівництві дає можливість багатьом забудовникам нехтувати елементарними правилами, що може поставити під загрозу життя людей.

І все ж, що буде далі з будівельною галуззю Рівненщини? Звісно, бум на ринку житла завтра не закінчиться, однак, як тільки депозитний «портфель» банків остаточно вичерпається, ринок житла чекає стрімке падіння. Коли це станеться? За інформацією фахівців – в другій половині наступного року слід очікувати початку будівельної кризи. При цьому, її масштаби можуть бути навіть більшими, ніж в 2008 році.

27.10.2016Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 27.10.2016p. 
На головну сторінку