№783 від 03.11.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Осінь чарує нас неповторною красою всіх барв у лісах, полях, садах. Матінка-природа дарує щедрий урожай дикорослих плодів і ягід – неоцінних засобів від усіх недуг. Їхні цілющі властивості додають енергії, сприяють зміцненню імунітету, підтримують здоров’я моє і моєї родини, друзів і знайомих. Хочу поділитися з читачами перевіреними рецептами з плодами шипшини, терну, глоду, горобини, які не мають протипоказань, але діють оздоровчо на організм.
Горобина звичайна – одна з улюблених рослин, оспівуваних українцями. Ліки з горобини використовують як протицинготний, сечогінний, кровоспинний та антидизентерійний засіб. Плоди горобини входять до складу вітамінних чаїв, з них готують желе, сиропи, напої, соки, лікер. Ягоди горобини зміцнюють імунітет і поліпшують обмін речовин. Свіжі плоди рекомендовано вживати за атеросклерозу, гіпертонії та сечокам’яної хвороби. Також плоди горобини запобігають ангіні, якщо протягом місяця з’їдати по 3 ст. л. ягід, перетертих з цукром (1:2). Настій, відвар та сік плодів горобини рекомендують за розладів травлення, гепатитів, за каменів у нирках і сечовому міхурі, а також у разі геморою, маткових кровотеч під час клімаксу та як жовчогінний засіб. Для настою: 1 ст. л. ягід залити склянкою окропу, настояти годину. Пити по 0,5 склянки тричі на день.
Терен колючий. Плоди сушити звичайним способом, зберігати в скляному посуді. Використовують їх як дієтичний і лікувальний засіб у разі шлункових, серцевих захворювань і для омолодження організму. Плоди терну мають виражену в’яжучу дію, тому помічні за розладів шлунка й кишечнику. Настій і чай з ягід п’ють від проносу й хронічного ентероколіту. Настій: 2 ст. л. сушених ягід терну залити склянкою окропу, настояти в термосі 6 годин. Випити протягом дня. Настоянка: 1 л ягід залити 70% спиртом, настояти 3 тижні. Пити по 2 ст. л. тричі на день. Плоди використовують у сухому або сирому вигляді. Із ягід терну традиційним способом виготовляють наливки, вини, лікери.
Глід колючий. У народній медицині цінують цвіт глоду й плоди. Плоди ліпше сушити на горищі, розклавши тонким шаром.. Глід виявляє тонізувальний ефект на серцевий м’яз. Під впливом глоду знижується тиск, зменшуються відчуття болю в серці, набряки, задишка, поліпшується загальний стан організму. Плоди глоду входять до складу чаїв від атеросклерозу. Настій: 2 ст. л. подрібнених плодів залити 2 склянками окропу Настояти годину. Приймати по 0,5 склянки тричі на день за 30 хв до їди. Настоянка: подрібнені плоди глоду настояти на 70% спирту в пропорції 1:10. Приймати по 50 крапель тричі на день у разі серцевих хвороб.
03.11.2016 |
Рівне-Ракурс №10 від 03.11.2016p. На головну сторінку |