Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №784 від 10.11.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

«Бурштинові» турботи депутатів

«Бурштинові» турботи депутатів

Всі сесії обласної ради нинішньої каденції можна умовно розділити на дві категорії – тихі та гучні. Ту, що відбулася минулої п’ятниці, 4 листопада, можна віднести до «тихої». Перед початком роботи пройшов нечисленний мітинг, на якому вимагали не віддавати поліські землі невідомим фірмам, що хочуть видобувати бурштин.

Безпосередньо на сесії були присутні 56 депутатів з 64.

Перед початком сесії з розгляду було знято питання «Про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по постійних лісокористувачах Радивилівського району».

На прохання обласної ради відправити доповідачами з питання «Про вжиття заходів з метою припинення незаконного видобутку бурштину в Рівненській області» уповноважених представників Державної служби геології та надр України, а також Генеральної прокуратори України було відмовлено. Натомість Генпрокуратура України передала дане прохання представнику прокуратури Рівненської області. Доповідачем від Державної служби геології та надр України став Богдан Іванович Слободян, генеральний директор державного підприємства «Українська геологічна компанія». Основним завданням підприємства є проведення робіт з моніторингу та наукового супроводження надрокористування та геологічної експертизи.

Рівненщина – єдина область в Україні, яка має три розвідані родовища бурштину: Клесівське в Сарненському, Вільне у Дубровицькому та «Володимирець Східний» у Володимирецькому районах, запаси яких становлять понад 128 тонн. Два з них експлуатуються: Клесівське родовище (ділянка «Пугач») розробляється державним підприємством «Бурштин України», «Володимирець Східний» – ТОВ «Центр «Сонячне ремесло». Офіційний видобуток бурштину за минулий рік становив 4,5 тонни. Все інше – це незаконно видобутий камінь. Наслідки незаконного видобутку бурштину для економіки країни становлять 10 млрд. доларів.

Потенційні запаси бурштину в області значно більші. За результатами пошуково-оцінювальних робіт, прогнозні ресурси бурштину в Дубровицькому, Сарненському та Володимирецькому районах становлять більше 1400 тонн.

Також, директор «Української геологічної компанії» розповів, що реєстр порушень незаконного видобутку бурштину ведеться всіма можливими службами: Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Державною службою геології та надр України, Генеральною прокуратурою України, Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та інші.

Проект звернення з цього питання було затверджено. Рівненська обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія та Прем›єр-міністра України В. Гройсмана щодо необхідності термінового законодавчого врегулювання питання видобутку та обігу бурштину (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем›єр-міністру України В. Гройсману та народним депутатам України, обраним від Рівненської області.

Також депутати надали свою згоду на підготовку документів для видобутку бурштину двом фірмам. Щоправда, при цьому активісти встигли звинуватити окремих депутатів у продажності, але завдяки роботі правоохоронців, до масштабної бійки справа не дійшла…

В зв’язку з питанням «Про внесення змін до складу постійних комісій обласної ради сьомого скликання» у депутатів виникли певні протиріччя.

Віталій Ундір, член партії «БПП» запропонував виключити Віталія Бойка з постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства і включити його до постійної комісії з економічних питань та комунальної власності і вибрати головою цієї ж комісії, а також припинити діяльність Михайла Кириллова на посаді голови цієї комісії.

Це сором – те, що пропонує Ундір. Обласна рада – заручник Києва. Зараз нормально – знімати голів комунальних підприємств, комісій, порушувати кримінальні справи проти тих, хто не подобається – сказав депутат Богдан Файфура.

На думку фракції «Солідарність» у Рівненській обласній раді, Михайло Кириллов, який раніше входив в цю фракцію, не має права очолювати економічну комісію Рівненської облради.

Я сприймаю це як персональну помсту. Михайло Кириллов заважає приймати потрібні їм рішення, – заявив депутат Юрій Шарманський, який разом з колишнім головою облради вийшов з «БПП».

«Депутат має право на роботу в тій чи іншій комісії, згідно чинного законодавства за вчасного надання заяви, яку Володимир Ковальчук подав» – парирував колега Ковальчука у фракції, Сергій Свисталюк.

Микола Кучерук запропонував за дане питання не голосувати, або перенести його на наступну сесію. Врешті питання перенесли.

Питання «Про погодження Інвестиційної програми РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал” на 2017 рік» Юрій Шарманський запропонував зняти з розгляду порядку денного. Справа в тому, що коли керівництво водоканалу раптом захоче підняти тарифи, воно обґрунтує це тим, що дане рішення може бути прийняте в рамках інвестиційної програми. Валентин Крока навпаки ж, попросив залишити дане питання. Проект рішення в цілому було прийнято.

Також було оголошено про створення нової депутатської групи – «Розвиток громад», яку очолив Михайло Кириллов. До групи ввійшли: Василь Стецюк, Анатолій Грисюк, Ярослав Романюк, Богдан Файфура та Юрій Шарманський.

10.11.2016Людмила Сімон



Рівне-Ракурс №10 від 10.11.2016p. 
На головну сторінку