Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №785 від 17.11.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Листопадовий «Армагєдєц»

Листопадовий «Армагєдєц»

Ми дивна країна. Говоримо, що йдемо в Європу. Попри це, найкращим видом транспорту для пересування по міським дорогам в зимовий період в нас вважають позашляховики. Якщо до програми Олімпійських ігор буде включена дисципліна під умовною назвою «спортивна ходьба під час ожеледиці», наші спортсмени точно будуть мати всі шанси на «золото». Також не буде рівних українцям і в іншій «дисципліні» – виштовхуванню машин зі снігових заметів. А як майстерно наші водії керують автівкою по суцільному льоду, яким покриваються наші автошляхи, які в офіційних документах чомусь називаються гордо – дорогами.

Отже, зима розпочалася на Рівненщині в неділю, 14 листопада, і схоже, це стало неприємним сюрпризом для усієї владної вертикалі області. Принаймні, таке враження складається за підсумками перших трьох морозних днів нинішнього зимового сезону.

Про ситуацію в селах, невеличких містечках, на міжрайонних дорогах говорити взагалі складно, бо підібрати до цієї ситуації визначення, придатне для його розміщення в газеті, просто неможливо. Однак, навіть на великих трасах, стан справ був жахливим у перші дві доби снігопадів. Десятки вантажівок стояли на узбіччі в очікуванні хоч якогось покращення. Лише в середу ситуація почала змінюватися і рух транспорту був нормалізований.

Окремо потрібно зупинитися на ситуації в обласному центрі. Фактично, більш-менш придатними для проїзду в неділю, понеділок та вівторок були лише кілька головних вулиць Рівного. Решта вулиць та дворів стала однією величезною ковзанкою. Навіть в центрі Рівного пересування пішоходів було ризикованою грою з великою ймовірністю потрапити до травмпункту. Чому так сталося? Якщо вірити офіційній інформації Рівненського міськвиконкому, то боротьба з негодою йшла ударними темпами.

«Комунальний календар: боротьба з наслідками снігової хуртовини триває

Станом на сьогодні, комунальні служби міста, у боротьбі з наслідками хуртовини використали понад 460 метрів кубічних піщано-соляної суміші, 60 тон солі, та 160 тон відсіву.

Варто зауважити, що на очистці доріг задіяно всю наявну у місті техніку, до посипання тротуарів та дворів залучено понад сотню працівників, комунальних підприємств міста. Від сьогодні, згорнутий обабіч доріг сніг, почали вивозити за межі міста, станом на 17:00 год., об’єм вивезеного з Рівного снігу, за словами начальника міського ШЕУ, Віктора Климука, навіть важко порахувати. За приблизними підрахунками, це близько 120 вантажних автомобілів.

Комунальні служби міста, продовжать працювати сьогодні вночі. Власників автотранспорту комунальники наполегливо просять коректно паркувати автомобілі, адже дуже часто, саме значна кількість припаркованих авто не дозволяє працювати снігоочищувальній техніці.»

Однак, факти – річ вперта. Область виявилась не готовою до перших зимових сюрпризів. Чому? Річ у тім, що десь півтора місяці тому, усі місцеві начальники зібрались в 601-му кабінеті Рівненської обласної державної адміністрації, де звітували губернатору та представнику Кабінету міністрів про повну готовність до зими. Розповідали гарно, цифри наводили заспокійливі, а прийшов першій снігопад – і все. Поодинокі комунальники дійсно героїчно боролися з наслідками стихії, але їх сил не вистачило для того, аби навести мінімальний лад на дорогах вулиць. Певно, таких снігових заметів в листопаді не очікували. Однак, в нас снігопади та хуртовини в цю пору року не рідкість. Останні дві «теплі» зими скоріше виключення з правила, і сніжні та морозні зими в нас є нормою. Що ж робити, якщо вся зима 2016-2017 років буде типовою – з великою кількістю снігу та середніми температурами -8-12°С?

Варто згадати досвід минулого. В нас ніколи не вистачало комунальної техніки та працівників. Тому кілька десятиріч тому знайшли вихід з цієї ситуації. Кожна школа, ПТУ, технікум та інститут, всі військові частини, установи та підприємства мали вдосталь лопат. За ними були закріплені території, які вони власними силами мусили звільняти від снігу та криги. Комунальні служби працювали здебільше на дорогах і займалися тим, що допомагали «волонтерам» розчищати найбільш складні ділянки. Так, цей метод боротьби із кучугурами снігу не можна назвати європейським. Однак, коли немає іншого виходу – він ефективний. Тим більше, стоїть питання не просто в організації нормального функціонування інфраструктури, а й здоров’я людей. За даними фахівців Рівненського дитячого травмпункту, тільки за перші три дні тижня отримали звернення від майже сотні юних рівнян, які постраждали від наслідків снігопаду. Ситуація не краща і з травматизмом дорослих. Про ДТП навіть і згадувати не варто…

17.11.2016Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 17.11.2016p. 
На головну сторінку