Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №789 від 15.12.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Дороге наше життя

Дороге наше життя

Все ближче і ближче новорічні свята, той період, коли більшість з нас збираються за родинним столом. Можна сказати, що попри всі негаразди, Новий рік та Різдво є найулюбленішими святами українців. Щоправда, з кожним роком підготовка до них стає все більш дорогим задоволенням. Ціни в магазинах та на базарах зростають ледве не щодня. Цікаво, але офіційна статистика в нас з цього приводу доволі оптимістична…

«Цінова ситуація на споживчому ринку області у листопаді 2016 року.

По області індекс споживчих цін у листопаді 2016р. порівняно з попереднім місяцем становив 101,3%. На споживчому ринку області в листопаді 2016р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,7%. Найбільше (на 11,7%) подорожчали овочі. Крім того, на 8,6-0,5% подорожчали молоко, сметана, масло, сири, кисломолочна продукція, рис, сало, хліб, цукор, кондитерські вироби з борошна, олія соняшникова, кондитерські вироби з цукру, маргарин та інші рослинні жири, макаронні вироби, яловичина. Водночас на 5,3-1,1% подешевшали фрукти, продукти переробки зернових, свинина, шоколад, яйця, м’ясо птиці, безалкогольні напої, риба та продукти з риби. Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 2,7%, у т.ч. алкогольні напої – на 3,7%, тютюнові вироби – на 2%. Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,3% відбулося, головним чином, за рахунок підвищення тарифів на опалення на 20,3%, водопостачання – на 11,4% та зростання цін на утримання та ремонт житла на 1,8% . Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 0,7%, насамперед через подорожчання палива та мастил на 1,5%. Разом з тим відбулося здешевлення перевезень залізничним пасажирським транспортом на 0,3%.

Головне управління статистики у Рівненській області»

Отже ріст є, але невеликий. Де ж правда?

Ми попросили прокоментувати цю ситуацію фахівців продовольчого ринку.

Менеджер мережі продовольчих міні-маркетів:

— Якщо проаналізувати ситуацію за весь рік то, в грошовому еквіваленті, товарообіг збільшився. Але це відбулося лише за рахунок зростання цін. На різні групи товарів вони піднялися від 15 до 25%. Особливо подорожчав алкоголь. Після кожного підняття акцизів та МРТ ми спостерігаємо падіння попиту. При цьому, люди не стали менше пити алкогольні напої, просто купують самогонку та фальсифікат. Що буде, коли мінімальна ціна пляшки горілки стане 70 гривень, навіть спрогнозувати неможливо.

Керівник одного з мережевих супермаркетів:

— Ситуація торгівлі продовольчими товарами для нашого сегменту складається дуже погана. Річ, у тім, що вже котрий рік поспіль падає купівельна спроможність населення. В нинішньому році це ми одразу відчули тоді, коли людям прийшли перші платівки за опалення. У нас відразу знизилися обсяги продажів. До того ж, харчі дійсно дорожчають і далі будуть підніматися в ціні. До чого це призводить? Замість свинини беруть більш дешеву курятину, дорогі італійські спагеті замінюють дешевими макаронними виробами, менше беруть червону рибу, а більше тюльку. Хоча елітні продукти та напої попри все користуються стійким попитом. Що ж до звичайних покупців, то видно як їм важко. Хочуть придбати до святкового столу звичний набір продуктів і бачать, що банально не вистачає грошей. Стало більше тих, хто взагалі нічого не купує в супермаркеті. Ще кілька років тому таке явище практично не мало місця. І ще, все більше покупців йдуть на базари, попри те, що на ринках є великий ризик купити неякісні, або харчі, термін придатності яких вже вийшов. Це сумно, але реалії нашого часу саме такі. На жаль.

15.12.2016Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 15.12.2016p. 
На головну сторінку