№794 від 26.01.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Вчора, 24 січня, відбулася чергова сесія Рівненської міської ради. На ній було зареєстровано 37 депутатів.
Далі заслухали Олексія Кривошеєва, голову обласного осередку незалежної медіа-профспілки. Він зачитав звернення до міського голови від імені журналістів. В ньому йшлося про неправомірні дії та висловлювання стосовно журналістів Інни Білецької та Дмитра Бондара, які дозволив собі депутат міської ради Олександр Бабата. Підписаний текст звернення пан Кривошеєв передав Володимиру Хомку, секретарю міської ради Сергію Паладійчуку та прокурору міста Володимиру Самардаку.
Заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький, розповів про потребу оснащення багатоквартирних будинків загальнобудинковими лічильниками. Справа в тому, що наразі необладнаними залишаються 25 тисяч квартир. Вартість одного індивідуального лічильника складає 2800 грн. Мешканці будинків таких грошей не мають. Тому депутати взяли до уваги ідею про співфінансування, тобто аби люди, які мешкають в цих будинках, розділили суму витрат з газовим підприємством і містом. В рамках цього рішення вони мають намір звернутися до НКРЕКП та Кабінету Міністрів України, для створення такої програми.
В черговий раз на сесії розглядалося питання щодо приватизації гуртожитку по вулиці Небесної Сотні, 6а. Володимир Хомко, як і раніше, стояв на своєму. За його словами, все, що стосується цього гуртожитку, є незаконним і робиться під тиском мешканців. І цього разу він висловився: «Я нічого підписувати не буду. Йду у відпустку, а ви робіть тут, що хочете. Я не збираюсь нести кримінальну відповідальність, якщо раптом цей будинок завалиться». В підсумку, було винесено на розгляд дві пропозиції. Згідно першої, відбувається переселення мешканців до приватних гуртожитків, проведення капітального ремонту і заселення їх у відремонтований гуртожиток. Але пікетувальники на таку пропозицію не пристали. Нарешті, після довготривалих та емоційних перемовин, було прийнято рішення, що надає можливість кожному мешканцю цього гуртожитку стати законним власником житлової площі. Відповідно до цього рішення, їм надали дозвіл на приватизацію. Але й тут не обійшлося без каверзів. Виявляється, рішення міської ради є колективним. Тобто, міський голова рішення підписує, але не несе за нього відповідальності. Бо це колегіальне рішення органу самоврядування. Однак, Володимир Хомко почав пропонувати депутату Роману Стасюку підписати таке рішення ради. Хоча він прекрасно розуміє, що підпис депутата не матиме юридичної сили.
Мешканці ж відстоюють свою думку і стверджують, що якщо їм дадуть приватизувати будинок, вони самостійно зроблять там ремонт. Тому люди однозначно виступили за те, щоб почати процес приватизації житла негайно. Депутати пристали на таку пропозицію. На думку Романа Стасюка, таке рішення є правильним, а дії мешканців гуртожитку показують, що і прості люди можуть відстояти свої конституційні права, хоча конфлікт ще не вичерпаний. За словами пана Стасюка, міський голова зробить все для того, аби не дати можливість мешканцям цього гуртожитку приватизувати свої кімнати.
26.01.2017 | Людмила Сімон |
Рівне-Ракурс №10 від 26.01.2017p. На головну сторінку |