№795 від 02.02.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Ситуація в північних районах Рівненщини загострюється – це незаперечний факт. Події минулого тижня в селі Люхча Сарненського району наочно підтверджую те, що протистояння переходить в «гарячу фазу». Отже офіційна версія конфлікту:
«Орієнтування з приводу вчиненого злочину було направлено в усі територіальні підрозділи управління поліції Рівненщини, – повідомив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Олександр Панасюк. – Через кілька годин поблизу Рівного працівники управління карного розшуку та патрульні поліцейські затримали зазначений автомобіль, у якому знаходилось п’ятеро осіб. Деякі із чоловіків намагалися втекти від правоохоронців. Втім, завдяки злагодженим діям поліцейських, зловмисників затримали. Під час поверхневого огляду затриманих і транспортного засобу поліцейські виявили явні сліди вчинення ними кримінального правопорушення. Чотирьох осіб вже затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, з ними проводяться першопочаткові слідчі дії».
За цим фактом розпочато досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією частини 1 статті 115 Кримінального кодексу України.
Відділ комунікації поліції Рівненської області»
Отже, що ж трапилося в поліському селі і, саме головне, чого чекати далі? Ці питання ми задали депутату обласної ради від радикальної партії Олега Ляшка Володимиру Ковальчуку, який не так давно обіймав посаду голови Рівненської обласної ради.
Конфлікт в селі Люхвичі це лише «видима частина айсбергу». Річ у тім, що відносини між бурштинокопачами з однієї сторони, скупниками «сонячного каміння» з другої та заїзними рекетирами, які прагнуть поставити цей «бізнес» під свій контроль з третьої сторони, переходить до відкритої війни із застосуванням вогнепальної зброї. Ніхто із задіяних сторін не хоче відступати, тому що справа йде про шалені грошові потоки. Фактично в селі Люхвичі ми маємо справу із спробою вибити «данину» за можливість незаконно добувати бурштин. Результат – загинула людина.
- Пане Володимире, за вашою інформацією, чи багато зброї на руках в мешканців поліських районів?
- Точної цифри нелегальних «стволів» я звісно не маю, але за моїми даними зброї у населення дуже багато. При цьому це не лише рушниці та пістолети. Багато автоматів та навіть ходять чутки, що десь є схований навіть переносний зенітно - ракетний комплекс… Якщо весь цей арсенал буде задіяний, то кількість загиблих в нас буде не менша ніж в зоні АТО.
- Чи є можливість депутатам місцевих рад якось втихомирити ситуацію?
- Так є. Я здивований тим, що наша обласна рада ніяк не відреагувала на трагедію в Люхвичах. Коли я був головою, то ми й на набагато менші інциденти відразу звертали увагу, організовували спільні наради із представниками правоохоронних органів і відпрацьовували заходи реагування. Після нинішньої стрілянини – нічого, голови обласної ради – Миколи Драганчука, взагалі немає на роботі, а в такій ситуації це неприпустимо. Потрібно скликати позачергову сесію, звертатися до президента, Верховної Ради і вимагати прийняти нарешті рішення з легалізації видобутку бурштину, поки ще не пізно.
Що стосується правоохоронних органів, то місцеві поліцейські навряд чи зможуть самостійно навести лад і запобігти подальшим збройним конфліктам. Потрібна серйозна та системна робота обласного управління Національної поліції. В мене є надія, що з приходом на Рівненщині нового начальника цього відомства генерала Присяжнюка Валерія Павловича вдасться навести лад в правоохоронних органах області.
02.02.2017 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 02.02.2017p. На головну сторінку |