Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №798 від 23.02.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Держава розпочала реформу в сфері охорони здоров’я,

Держава розпочала реформу в сфері охорони здоров’я,

одним з елементів якої є формування госпітальних округів

На Рівненщині передбачається створення 3-х округів - Рівненського, Сарненського та Дубенського. Процес їх створення тільки стартував, але вже обріс різними міфами, які нерідко використовуються для збурення населення. П’ять найбільш поширених міфів:

Міф1. Госпітальні округи формує Міністерство охорони здоров’я

Географічні межі округу пропонує місцева влада, уряд їх тільки затверджує.

Госпітальні округи створюються для впорядкування мережі медзакладів, які надають людям спеціалізовану медичну допомогу. В кожному госпітальному окрузі буде принаймні одна лікарня інтенсивного лікування, оснащена всім необхідним обладнанням, щоб надавати спеціалізовану медичну допомогу цілодобово.

Відстань до цієї лікарні має бути такою, щоб людина змогла доїхати туди максимум за годину.

Також госпітальнийокруг має охоплювати принаймні 120 тисяч населення.

Міф 2. Внаслідок створення госпітальних округів закриватимуть лікарні

Ніхто лікарні не закриватиме.

Мова може йти про їх перепрофілювання. Тобто замість малопотужних, мало завантажених, погано оснащених лікарень будуть створені інші медичні заклади(центри реабілітації для тисяч учасників АТО, діагностичні центри, хоспіси тощо).

А кращі на даний час лікарні будуть додатково технічно та кадрово підсилені, щоб кожен мешканець округу мав можливість отримати якісну медичну допомогу.

Які саме лікарні потрібно перепрофілювати, вирішує місцева громада.

Міф 3. Людей позбавляють доступу до медичної допомоги

З точністю до навпаки.

Завдяки впорядкуванню мережі медичних закладів, що відбудеться в процесі розвитку госпітальних округів, доступність якісного лікування для громадян збільшиться.

Зараз в Україні існують десятки лікарень, де оперують менше 500 пацієнтів на рік. В той час як у Фінляндії, Німеччині, Великобританії цей показник становить не менше 4 000.

Лікуватись в мало завантажених лікарнях небезпечно. Лікар, який не має належної практики, втрачає кваліфікацію і не може надати якісної допомоги пацієнту.

Завдяки впорядкуванню мережі медичних закладів в кожному госпітальному окрузі буде принаймні одна потужна лікарня інтенсивного лікування, яка працюватиме 24 години на добу 7 днів на тиждень. Вона буде забезпечена сучасним обладнанням, там працюватимуть висококваліфіковані лікарі, які матимуть належну практику.

Якість лікування в такому медичному закладі буде значно вища.

Міф 4. Можна створювати необмежену кількість госпітальних округів в області

Кількість госпітальних округів в області має відповідати, перш за все, практичним потребам і спроможності місцевих громад.

Створення потужної лікарні в кожному районі – це утопія і нераціональне витрачання коштів.

Щоб лікарі мали належне навантаження, а обладнання використовувалось максимально ефективно, кількість населення округу має складати мінімум 120 тисяч осіб. До речі, в країнах Європи цей показник вище – наприклад, у Фінляндії він складає в середньому 275 тисяч людей.

Перехід на нову систему фінансування охорони здоров’я передбачає, що гроші йтимуть за пацієнтом.

Тобто розмір фінансування з бюджету на лікарню прямо залежатиме від кількості пацієнтів, що отримали в ній медичну допомогу. І якщо лікарні не матимуть достатньо пацієнтів, місцевим органам влади доведеться самостійно шукати кошти на їх утримання та достойну зарплату лікарям. Зрештою долю лікарень вирішать пацієнти – вони не прийдуть в погано оснащену лікарню, до лікаря, що рідко проводить операції.

Міф 5. Госпітальні округи не можна створювати до завершення адміністративно-територіальної реформи

Створення госпітальних округів не залежить від процесу утворення об’єднаних громад.

Госпітальний округ не є рівнем влади, він не є юридичною особою чи суб’єктом господарювання. Госпітальний округ – це інструмент співробітництва громад, щоб ухвалювати рішення стосовно закладів вторинної медичної допомоги серед міст обласного значення, районів та ОТГ.

Рівненщина

Отже, за проектом формування в області 3-х госпітальних округів, затвержденим головою ОДА, до Рівненського входитимуть Костопільский, Березнівський, Гощанський, Корецький, Здолбунівський, Острозький та Рівненський райони з адміністративним центром у місті Рівне.

Сарненський округ з центром у Сарнах складатиме Зарічненщина, Володимиреччина, Рокитнівщина, Дубровиччина і Сарненщина.

У Дубенському окрузі будуть Млинівський, Дубенський, Радивилівський, Демидівський райони з адмінцентром у місті Дубно.

23.02.2017Прес-служба РОДА



Рівне-Ракурс №10 від 23.02.2017p. 
На головну сторінку