Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №800 від 09.03.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Ліки з пасіки

Ліки з пасіки

Нервова система — це сукупність різних взаємопов’язаних нервових структур, яка забезпечує регуляцію діяльності всіх систем організму та реакцію на зміну умов внутрішнього й зовнішнього середовища. Нервова система діє як об’єднавча, зв’язуючи в єдине ціле чутливість, рухову активність та роботу інших регуляторних систем (ендокринної й імунної).

Нервова система складається з двох частин — центральної та периферичної. Центральна нервова система - це головний та спинний мозок. Периферична нервова система складається з сенсорних нейронів, сукупностей нейронів, що називаються гангліями, та нервів, які розгалужуються в усі системи організму, в усі частини тіла й сполучають їх між собою та з центральною нервовою системою. Отож важко перебільшити її роль у забезпеченні життєдіяльності всього організму.

Однак на сьогодні існує велика група захворювань нервової системи різного походження. Деякі з них погано піддаються лікуванню, бо медицина ще не винайшла ліків, які б давали високий ефект у разі лікування розсіяного склерозу, післяінсультних паралічів, захворювань хребта тощо.

Тому сьогодні дуже актуальним є вивчення альтернативних напрямків медицини, які вивірено й апробовано сотнями-тисячами років. До таких належить апітерапія – лікування продуктами бджільництва. Треба сказати, що сучасна медицина в усьому світі вже давно взяла на озброєння різні методики апітерапії, вивчає їх й успішно застосовує.

Приміром, метод апітоксинотерапії (бджоловжалювання) чудово себе зарекомендував у лікуванні таких серйозних захворювань, як розсіяний склероз та синдром БАС. Річ у тім, що ці хвороби можуть мати вірусне походження, тобто виникати внаслідок ураження вірусом герпесу та борелія (він потрапляє в організм через укуси кліщів та інших комах).

У разі низького рівня імунного захисту відбувається руйнування певних ланцюгів нервової системи й у людини з’являються симптоми розкоординації тіла, втрати чутливості, больові синдроми, часткові паралічі тощо.

Бджолина отрута, яка вводиться шляхом ужалення в певні акупунктурні точки на тілі, має виражену антимікробну, противірусну, антибактеріальну дію, тому запобігає їх розмноженню в організмі та прогресуванню хвороби. Крім того, бджолина отрута є унікальним стимулятором імунної системи та регулятором ендокринної системи. Тож вона допомагає організму запустити 30% резервних сил, які має навіть хвора людина, й спрямувати їх на відновлення організму. Таким чином, запускається система саморегуляції.

Післяінсультні стани – ще одна дуже актуальна й поширена проблема сучасного суспільства. Хворі, які пережили інсульт, часто потребують тривалого відновлення внаслідок паралічу, втрати мови, здатності до концентрації тощо. Бджоловжалювання сприяє поліпшенню кровообігу, прохідності імпульсів по нервових структурах. Унаслідок цього в людини відбувається поступове, але досить швидке відновлення всіх утрачених функцій.

Потрібно згадати й таку проблему, як радикулярні прояви (біль, утрата рухливості) в різних частинах хребта та пов’язаних з ними ділянках тіла, які виникають унаслідок остеохондрозу, а також міжхребцеві грижі. Ці захворювання також успішно лікуються методом бджоловжалювання.

Окрема розмова про продукти бджільництва, які справляють виражений позитивний ефект на нервову систему. Звісно ж, це мед. Прийом 1 ч. л. меду, розведеного в 1 склянці теплої води чи молока, на ніч є ефективним заспокійливим та снодійним засобом.

Маточне молочко також надзвичайно благотворно впливає на нервову систему. А ще це природний біологічний стимулятор активності людини, витривалості, еліксир здоров’я та довголіття. Маточне молочко дуже ефективне за депресивних станів і неврозів. Його приймають (залежно від віку та рівня артеріального тиску) від 100 мг (розмір горошини чорного перцю) до 500 мг (горошина зеленого горошку) натще, під язик.

Трофічні порушення нервової системи (за інсульту, розсіяного склерозу, остеохондрозу) допомагає усунути такий продукт, як перга (його ще називають бджолиним хлібом). Перга – унікальний природний бальзам з вітамінів та мінералів та інших біологічно активних речовин, який не може відтворити жодна фармакологічна компанія. 0,5- 1 ч. л. перги (вживати 1 раз на день) покриває добову потребу у вітамінах та мікроелементах, а також усіх незамінних амінокислотах, які вкрай потрібні людині і яких немає в інших продуктах харчування.

Настоянка воскової молі є також дуже потужним антиоксидантом, впливає на поліпшення кровопостачання як коронарного (серцевого) м’яза, так і периферичних. Вона особливо цінна для людей літнього віку. Усі прояви атеросклерозу успішно корегуються внаслідок застосування настоянки воскової молі: зникає головний біль, поліпшується увага, відновлюється пам’ять. Дозування: 1 крапля на 1 кг маси тіла (60 кг – 60 крапель на два прийоми) на 1 десертну ложку води.

09.03.2017Олексій ПАЩЕНКО, завідувач відділу апітерапії Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені П. І. Прокоповича».



Рівне-Ракурс №10 від 09.03.2017p. 
На головну сторінку