Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №803 від 30.03.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Цілющі соки весни

Цілющі соки весни

Виснажений організм людини після довгої зими потребує оздоровлення й вітамінної підтримки. І найліпшим помічником у цьому є щедра матінка-природа. А саме молоде зело, яке щойно вилізло із землі на світ Божий і радує наші очі яскраво-зеленими кольорами. Зокрема, значна оздоровча сила закладена в таких рослинах, як кропива та кульбаба.

Кульбаба оздоровить печінку

У народній медицині кульбабу називають еліксиром життя і застосовують як для оздоровлення організму загалом, так і в разі багатьох захворювань. Зокрема, сік кульбаби має здатність поліпшувати зір, є профілактичним засобом від глаукоми й катаракти. Дуже корисний за гастритів з низькою кислотністю шлункового соку. Крім гастриту, сік кульбаби помічний у разі запалення шлунка зі зниженою кислотністю. Його використовують і як легкий проносний засіб та за хронічних закрепів. Сприяє зменшенню болю в суглобах за подагри та збільшенню лактації у матерів-годувальниць, є потогінним, жарознижувальним і сечогінним засобом.

У разі гастриту зі зниженою кислотністю зібрати молоде листки кульбаби, добре його промити й потримати 30 хв у сольовому розчині (на 1 л холодної води 3 ст. л. кухонної солі). Потім листя ретельно промити в холодній воді, ошпарити окропом, подрібнити за допомогою блендера чи на млинка для м’яса до кашкоподібного стану й відтиснути з цієї маси сік за допомогою марлі, склавши її в кілька шарів. Розвести отриманий сік водою 1:1 і, поставивши посудину на вогонь, кип’ятити 2-3 хв. Приймати засіб по 0,25 склянки двічі на день за 20 хв до їди. Щоб трохи поліпшити смак соку, його можна ледь підсолодити медом. Курс - 1 місяць.

Сік кульбаби допоможе позбутися від герпесу: щойно відчули поколювання на губі, змастіть це місце соком. Також одночасно слід приймати сік усередину.

Для лікування печінки й шлунка можна приготувати спеціальний сироп з кульбаби. Для цього слід змішати свіжовичавлений сік з цукром у співвідношенні 1:2 й залишити на кілька днів, не накриваючи кришкою. При цьому його слід періодично помішувати, аби цукор повністю розчинився. Потім перелити в скляну банку, щільно закрити й поставити в холодильник. Приймати кульбабовий сироп по 1 ч. л. тричі на день.

У разі укусу бджіл, комарів та інших комах потрібно намастити уражену ділянку свіжим соком кульбаби – це усуне сверблячку, набряк та біль.

Увага!Кульбабу не рекомендується застосувати за виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, гіперацидного гастриту, підвищеної кислотності шлункового соку та схильності до проносів.

Кропива очистить організм

Не менш цінний, ніж сік кульбаби, сік кропиви. Він поліпшує обмін речовин, посилює травлення, активує роботу нирок, володіє сечогінними властивостями, сприяє очищенню організму від шлаків. Особливо ефективним є весняне оздоровлення соком кропиви одночасно з соком кульбаби: приймати по 1 ст. л. соку кропиви й по 2-3 ст. л. соку кульбаби тричі на день.

Аби очистити печінку та кров від шлаків, поліпшити зір та рухливість суглобів, слід пити свіжий сік кропиви по 40-50 мл уранці натще. Для цього слід добре вимити кропиву, подрібніти її на блендері чи млинку для м’яса й відтиснути з неї сік через кілька шарів марлі. Курс - від 7 до 14 днів.

У разі авітамінозу та анемії свіжий сік кропиви приймати всередину по 1 ч. л. тричі на день.

За серцево-судинних захворювань сік кропиви слід приймати по 1 дес. л. 4 рази на день. Курс - до поліпшення стану. Для профілактики приймати сік кропиви по 1 дес. л. двічі на день протягом 2 тижнів. Такий курс добре проводити 1 раз на 2 місяці.

Для поліпшення тонусу судин та ліпшого кровообігу сік кропиви рекомендують приймати щоранку по 1 дес. л. 1 раз на день.

У разі кровохаркання, кровотеч із носа, гемороїдальних кровотеч і рясних місячних приймати свіжий сік кропиви по 1 ч. л. тричі на день

Увага!Кропиву не можна застосовувати за атеросклерозу, вагітності (особливо в останній триместр), гіпертонії, підвищеного згортання крові, тромбофлебіту. З великою обережністю слід уживати засоби з кропиви в разі хворих нирок та загрози інфаркту.

30.03.2017



Рівне-Ракурс №10 від 30.03.2017p. 
На головну сторінку